Dalından Yeni Koparılmış Ürünlere Ulaşmak Bu Uygulamayla Mümkün

Reklamlarda gördüğümüz “dalından taptaze koparılmış ürünler” aslında haftalarca bazen aylarca stoklarda ve taşıma sırasında bekletiliyor. Peki gerçekten dalından yeni koparılan ürünler nerede?

RipeNearMe adlı telefon uygulaması sayesinde, çevrenizdeki üreticilere uılaşabiliyor, ürünlerini hasat eder etmez haberdar olabiliyorsunuz.

Sırd uzun süren stok süreleri ve taşıma süreleri yüzünden çoğu ürün daha tam olarak olgunlaşmadan dalından koparılarak üretime sokuluyor. Amerikalı FreshRealm gibi şirketler ise yiyecekleri 2 gün içinde üreticiden tüketiciye, psta sistemi ile gönderilebilecek bir sistem geliştirdi. Şimdi ise Avustralya’dan RipeNearMe adlı uygulama ile yöresel yetiştiricilere, ürünlerinihasat ettiklerini paylaşabilecekleri ve üreticiler ile tüketicileri buluşturabilecekleri bir ortam uygulaması geliştirdi.

ripenearme

Genel olarak sistemin işleyişi, şehrinizde bulunan üreticiler, uygulamaya kayıt olarak ürünlerinin verilerini giriyorlar. Ürünlerinin sürekli olarak gelişimlerini ve fotoğraflarını paylaşabilecekleri bir profil oluşturuluyor. Hasat yapıldığında da bunun güncellemesini paylaşarak uygulamaya haber veriyorlar.

Tüketiciler ise aradıkları ürünleri, ne zaman hasat edildiğini ve ne durumda olduğunu görerek, yeni hasat edilmiş ürünleri taptaze alabiliyor ya da, bekletilmiş ancak fiyatı ucuzlamış ürünlere ulaşabiliyor. Üretici ve tüketici arasındaki iletişim ise direkt olarak yapılıyor, ayrıca uygulama ile sadece belirlediği çevredeki üreticilere ulaşacak olan tüketici vakit harcamadan kendi imkanları ile ürüne ulaşabiliyor, ya da üretici ile aralarındaki anlaşmaya göre üretici ürünü tüketiciye ulaştırabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here