Damla sakızlı Türk Kahvesi

Damla sakızlı Türk Kahvesi

Türk kültürünün vazgeçilmezi “Türk Kahvesi”, damla sakızı, kakule, süt, vanilya ve muskat gibi farklı aromalarla çok değişik bir lezzete kavuştu.
İlyas Gönen Kahveleri, aromalı dibek kahvesi çeşitleriyle kahve severlere eşsiz bir lezzet deneyimi yaşatıyor. İlyas Gönen’in en çok ilgi gören damla sakızlı kahvesi dışında çikolatalı, kakuleli, sütlü, vanilyalı, muskatlı, tatlı bademli, kara üzüm çekirdekli çeşitleri de var.

Dibek kahvesi, bilinen klasik değirmende öğütülen kahvelerden farklı olarak, dibek taşında dövülerek öğütülüyor ve bu nedenle de diğer kahvelere oranla aroması çok daha kuvvetli bir şekilde hissediliyor.
İçine hiçbir karkı maddesi veya esans konulmayan kahvelere sadece verilmek istenen aromayı sağlayacak madde katılıyor. Yani damla sakızlı kahvenin içine öğütülmüş damla sakızı parçacıkları konulurken; kakuleli kahvenin içine de kakule tanecikleri ekleniyor.
1939 yılından beri kahve ürettiği lezzetli kahvelerle, kahve içimini bir keyfe dönüştüren İlyas Gönen’in kahvelerine “sanal dünyanın en doğal adresi” www.dogaldukkan.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Kaynak:Kurumsalhaberler.com

3 YORUMLAR

 1. bu vermiş oldugunuz adresteki yerden daha iyi bence ilyas gönen in damla sakızlısı türkiyede ilk cıkaran firma zaten taklitlerin ne yapcagı bellidir.

 2. iyi günler

  yapmış olduğunuz haberin içeriğinde önce ilyas gönen daha sonra ibrahim gönen ismi geçmektedir. bu yanlışlığın düzeltilerek ilyas gönen olarak değiştirmenizi rica ederim göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler.

 3. Merhaba arkadaşlar,
  Damla Sakızlı Türk Kahvesi ile ilgili haberi okuyunca bende bişeyler yazmak istedim.

  Damala Sakızlı Türk Kahvesini en güzel yapan yer San Marco's Caffe Bakırköy de. http://www.sanmarcoscaffe.com

  İstanbul'un en kalabalık ilçesi Bakırköy'ün bütün o karmaşasından sadece bir kaç adım uzaklaştığınızda inanılamayacak kadar huzurlu ve dingin bir atmosfer sizi bekliyor. Gözlerinizi kapatın ve sakızlı Türk kahvenizi yanında da çifte kavrulmuş lokumunuzu yerken kendinizi dilediğiniz yerde hayal edin.

  Sevgiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here