Darty’den 2009’da beş mağaza

Elektronik parakendecisi Darty, 2009 yılında beş mağaza açacak. Şirket sektörde yüzde 15 daralma beklese de yatırımlarının devam edeceğini belirtiyor. Darty Türkiye mağazalarının Üst Yöneticisi (CEO) ve Kesa Türkiye’nin ortağı Nedim Esgin, perakende sektöründe finansal krizden etkilenme ve daralmaların yaşandığını ancak yatırımların da devam edeceğini söyledi.


Sektöre ilişkin gözlemlerini ve 2009 hedeflerini anlatan Nedim Esgin, “Biz, Darty olarak her yıl hedeflediğimiz yılda 5 yeni mağaza açma planımıza devam ediyoruz” dedi.


4 milyon avroluk yatırım


Darty olarak dünyada 242 mağaza ile faaliyet gösterdiklerini, Türkiye’de ise her açtıkları mağaza için 2.5 ila 4 milyon avroluk bir yatırım yaptıklarını ve iki yılda dokuz mağaza açtıklarını ifade eden Esgin, 2008 yılı sonunda Ankara Maltepe Park Alışveriş Merkezi ve 2009 Ocak ayında İstanbul Eyüp Flatofis’de açacakları mağazalar ile bu sayıyı 11’e çıkaracaklarını bildirdi.


Esgin, “Sektörde daralma var ama yatırımlar devam ediyor. 2009 yılının ilk çeyreğinin yavaş geçeceğini biliyoruz. Gelecek sene için perakende sektöründe en fazla yüzde 10-15 daralma bekliyoruz” dedi.

2 YORUMLAR

  1. Darty'nin hergün bir üründe en iyi fiyat uygulaması satışlarına olsun imajına olsun ne derece katkıda bulundu acaba? Bunun hakkında herhangi bir bilgi ya da kaynak var mı acaba? İyi çalışmalar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here