Dawgs Clogs ile terlikte franchising fırsatı

Dawgs Clogs

Dawgs Clogs

Dawgs Clogs Açıklama: Dawgs Clogs Kanadalı firmanın ürünleri geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de satılmaya başlandı. Günümüzde Türkiye’de bayilik vermeyen firma Kanada’da faaliyetlerine devam etmektedir. 

Sabo ağacından üretilen, vücut ısısına duyarlılık gösterdiği gibi bakteri de barındırmayan terlikler Türkiye’de satılmaya başlandı. Merkezi Kanada’da olan Dawgs Clogs firmasının doğal malzemeden ürettiği terlikler İzmir’de görücüye çıktı.
Türkiye pazarına, Alsancak semtine ve Çeşme Alaçatı Resort Otel’e açtığı şubelerle giren Dawgs, franchising ile büyümeyi planlıyor. Sabo ağacının reçinesinden üretilen terlik ve ayakkabılar, görünüşte plastik bir maddeden yapılmış izlenimi veriyor. Doğal olduğu için iki saat içinde vücut ısısına duyarlılık gösteriyor ve ayak yapısına göre şekil alıyor.

Kolay kolay kaymıyor. Dawgs Türkiye Genel Müdürü Zeynep Genel, sabo ağacından yapılan ürünlerin tendon destekli olmasının ayak sağlığı açısından ayrı bir önem arz ettiğini vurguladı. Söz konusu terlik ve ayakkabıların ortalama ağırlığı 55 ile 140 gram arasında değişiyor. Dawgs ürünlerinin diğer ayakkabılardan daha yumuşak, esnek, ayağın yanlara kaymasını önlediğini kaydeden Genel, kendi ayakkabılarının topuk petlerinin, diğer ayakkabılardan yüzde 40 daha kalın olduğunu aktardı. Bu kalınlığın ayağa yastık etkisi yaptığının altını çizen Genel, ayağın gün boyu rahat etmesini sağladığına dikkat çekti. Terliklerin tendon destekli özel tabanlarının gün boyu ayağa masaj yapmak için dizayn edildiğini de vurguladı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here