Derhal kovmanız gereken 5 Çalışan Tipi

Derhal kovmanız gereken 5 Çalışan Tipi

Her insanın belirli artıları ve eksileri vardır. Kimse mükemmel bir şekilde çalışamaz. Ancak bazıları vardır ki gitse de kurtulsam diyeceğiniz türden.

5621865227_c486b6fa05_z

Daha önceki konularda sizi olmamanız gereken patron tipleri konusunda bilgilendiren bir makale yayınlamıştım. Bu da olmamanız gereken çalışan ya da asla işe almamanız, zaten çalışıyorsanız, çalışmayı bırakmanız gereken çalışan tipleri.

Sosyal Kelebek: Biraz sosyalleşmek hem insani bir ihtiyaçtır hem de işiniz için iyidir. Ancak her gün tek tek herkesi ziyaret edip muhabb et etmeye uğraşan çalışanlar can sıkıcı olabilir. Firmanızdaki herkesle 15-20 dakika sohbet etmeye kalkarsanız, sabah başladığınız mesaiyi sohbet ederek öğle yemeğene kadar geçirebilirsiniz. İş yapmamakla kalmazlar, iş yapanları da işlerinden alıkoymuş olurlar

Sahte Patron: Bu çalışan iyi yeteneklere sahip olabilir ancak diğer çalışanlarla olan ilişkilerinde gereksiz ve kazanılmamış bir otoriter benlikle iletişim kurarlar. Çalışanlar arasında lider olduklarına inanmalarına rağmen bu durum en iyi ihtimalle umurlarında bile değildir. Daha kötüsü, diğer çalışanların işlerine engel olabilirler hatta hayatlarını cehenneme çevirebilirler.

Fırsat Kuşları: Bu çalışan tipi ise, buldukları fikirleri ya da projeleri, gerekli otoriteyle paylaşım, hayata geçirmek için onayı alıp bütün işi başkalarına yaptırırlar. Bütün sorumlulukları başkaları tarafından yapılan proje de umut vadeden bir gelişme ya da bir ışık görürse de tabiki hemen atlayarak tüm övgüleri kendi üzerlerinde toplarlar.

Kopya Patron: Bu tipler ise deyim yerindeyse patronlarına aşıktırlar. Patronlarının bütün mimiklerini taklit ederler, cümlelerini tekrarlarlar ve hareketlerini taklit ederler. Yönetici gerçekten iyi bir lider olsa bile kimse liderlerinden 2 tane olsun istemez.

Kafa Karıştırıcı: Bu çalışan tipi ise fazlasıyla arkadaşçıldır. Ancak herşeyin aşırısı zararlı olduğu gibi bu da öyledir. Sebebi ise hayatındaki tüm gelişmeleri ve düşüncelerini paylaşır, her yeniliği anlatır ve karşısındakini boğar. Üstüne üstlük sizden de hayatınızı, düşüncelerinizi, duygularınızı anlatmanızı bekler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here