Deri Endüstrisinde yeni bir kapı egzotik çantalar

Ekonomik ve egzotik bir tasarıma sahip ilginç çantalar görenleri şaşırtıyor.

heidiandadele-760x416

Küresel deri piyasası, 2013 yılında 25 milyar dolarlık bir hacme sahipken hayvanların derisinin kullanılması konusunda oluşan çeşitli endişeler ve maliyetlerin artmaması sebebiyle üreticilieri farklı yöntmeler denemeye teşvik etti. İngilitere merkezli Heidi and Adele adlı firma da bu üreticilerden biri. Firma tanıttığı yeni çantalar ile büyük bir ilgi gördü.

Piyasadaki bir çok üretici farklı kaynaklar ararken Heidi and Adele yeni ürettikleri çantalarda kullandıkları yılanbalığı ve somon balığı derisi ile herkesi şaşırttı. Balık derisinin dayanıklı, ilgi çekici, güçlü olmasının yanından en önemli özelliğinin etik olarak bir sorun yaratmaması. Bir çok insan hayvanların derisinin bu tarz ürünlerde kullanılmasına karşı çıkarken balıklar konusunda böyle bir endişe bulunmuyor.

Balık derisinin bu iş için oldukça avantajlı olduğunu belirten firma yetkilileri, balık derisinin boyama işleminin dse oldukça kolay olduğunu, derinin boyayı rahatlıkla emebildiğini belirttiler.

Hayvan derisi konusunda üretim yapan firmalara önderlik edebilecek ve belkide yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlayacak bu ürünlere firma sayfasından ulaşabilirsiniz. Firma sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here