Diğer Şirketlere Yönelik İş Fikirleri

Kurulmuş olan şirketlere ve bilinen firmalara yönelik, yardımcı ya da destekleyici iş fikirleri

sirketler-icin-is-fikirleri

İş fikirleri genel olarak müşterilerin kimler olacağı ve müşteri profillerine göre belirlenir. Müşterilerin gerçek kişiler olabildiği gibi bazı iş fikirlerinde tüzel kişiler yani, firmalar ve şirketler de müşteri kimliği kazanabiliyorlar. Diğer firmaların müşteri olarak kullanılabileceği iş fikirlerini sizler için derledik.

1-Etkinlik Yönetimi

Günümüzde neredeyse her firma çeşitli etkinlikler gerçekleştirmektedir. Şirket içi ya da açık olabildiği gibi reklam amaçlı etkinlikler de yapılabiliyor. Ancak bu etkinlikleri organize etmek ve yönetmek başlı başına profesyonel bir iş olarak muamele görmelidirler. Başarısız bir etkinlik genel olarak amacının tam tersi yönünde etkiler. Bu nedenle özellikle yabancı ülkelerde son dönemde popüler olan etkinlik yönetim şirketleri tamamen etkinliklerin organize edilmesi, gerekli bağlantıların kurulması, çiçekçiler, müzik grupları, ışık teknisyenleri ya da istenilen organizasyona göre ihtiyaç duyulan her türlü iş grupları ile anlaşmalar yapılması gibi görevleri üstlenebilir. Bu sayede yapılacak etkinlik hem daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirilebilirken başarılı etkinlik de garanti altına alınmış oluyor.

2-Sanal Yönetimsel Yardım Hizmeti

Firmalar özellikle büyümeye başladıkları dönemlerden itibaren daha fazla yönetimsel bilgilere ve hizmetlere ihtiyaç duymaya başlarlar. Bu tarz hizmetlerin gerçekleştirilmesi ise dolgun ücretli ve düzgün çalışma ortamına ihtiyaç duyan insanlar kullanılarak ekip kurulması ile gerçekleştirilebilir. Bu durumda maliyetlerin oldukça yüklü bir şekilde artmasına neden olmaktadır. Ancak yeni oluşturulan bir iş kolu ile maliyetlerin bu kadar yüklü bir hale getirilmeden ihtiyaç duyulan hizmetlerin yapılması mümkün oluyor. Yönetimsel hizmetler şirket dışı firmalarla yapılan anlaşmalar çerçevesinde gerçekleştirilebiliyor. Stratejik olarak şirketin bilgilerinin dışarıdan bir firmaya verilmesi tedirginlik yaratıyor olsa da başarılı yönetimsel hizmet firmaları bu konuda çeşitli sözleşmelerle gerekli güveni kazanabiliyor. Firmalar maliyetlerde oldukça iyi bir iyileştirme sağlarken hizmetlerin gerçekleştirme konusunda stres de yaşamamış oluyor.

3-İnternet Firmaları İçin Depolama ve Kargolama

Özellikle internet üzerinden ürün satışı yapan firmalar, ürün depolama ve kargolama konusunda çeşitli sıkıntılarla uğraşmak durumunda kalırlar. Ancak yurt dışında hayata geçirilen yeni bir iş kolu olan depolama ve kargolama şirketleri, anlaştıkları firmaların bu tarz ihtiyaçlarını karşılayarak maliyetler konusunda oldukça iyi bir iyileştirme sağlıyorlar ve bu hizmetler konusundaki sıkıntıları bertaraf olmuş oluyorlar.

4-Çevre Dostu Yardımcılar

Yine yeni yeni ortaya çıkan bir iş kolu olan çevre dostu danışmanlık hizmeti, firmaların çalışma alanlarının ve ürünlerinin nasıl çevre dostu bir şekilde değiştirilebileceği konusunda araştırmalar, analizler yaparak ve tavsiyeler vererek çevreci insanların dikkatinin nasıl çekilebileceğinin yollarını gösteriyor. Sürekli olarak gelişen teknolojilerin yanında birçok insan tarafından dünyaya verilen zararlar konusunda farkındalık çığ gibi büyüyor ve şirketler de bu nedenle çevre dostu uygulamalar, ürünler ve etkinlikler yapma ihtiyacı hissediyor. Bu konuda ne yapacağını pek bilmeyen şirketlere danışmanlık hizmeti veren firmalar, sahip olduğu çevreler, bilgi birikimi ve tecrübe ile sorunu ortadan kaldırıyor.

5-İnternet İçerik Şirketi

İnternet üzerinden bir firmanın ilgi alanları konusunda yapılan araştırmada, o firmanın en üstte çıkması oldukça zor ve önemli bir olaydır. Bu, firmanın tanınan ve başarılı bir pazara sahip olduğu anlamına gelmektedir. Ancak arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için güncel olarak o firmanın, arama yapılan konuda adının geçmesi gerekmektedir. İçerik firmaları da bunu gerçekleştirmek üzerine kurulan firmalardır. Anlaşma yaptığı firmalar hakkında, belirlenen anahtar kelimeler kullanılarak güncel ve düzenli olarak, belirli web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında içerik oluştururlar. Bu sayede firmanın görünürlüğünü be bulunabilirliğini arttıran içerik firmaları, anahtar kelimelerin zorluğuna göre oldukça yüksek miktarlarda ücretler talep edebilirler.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here