Dikkat, Samsung Galaxy Note 7 Cihazlar Patlıyor

Dikkat, Samsung Galaxy Note 7 Cihazlar Patlıyor 1

Yeni akıllı cihaz Samsung Galaxy Note 7 piyasadan çekiliyor.

samsgun-batarya-galaxy-note7-patliyor
Samsung Galaxy Note 7

Güney Kore merkezli teknoloji devinin yeni telefon modeli Samsung Galaxy Note 7, meydana gelen bir çok batarya patlaması nedeniyle geri toplanıyor.

Yeni telefonun satışlarını dünya genelinde durduran firma yaklaşık 2,5 milyon cihazı geri toplama kararı aldı.

Çıktığı andan itibaren müthiş bir popülerlik kazanan ve kullanıcıları tarafından çok sevilen cihaz sahip olduğu harika özelliklerle de adından sıkça söz ettirmişti. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan bir çok patlama haberinin ardından Samsung bu harika telefonun satışını durdurmak zorunda kaldı. Böylece Samsung’a yüzlerce milyon dolarlık zarar yolu gözüktü.

Telefonların geri toplanması özellikle en büyük rakibi Apple’ın iPhone 7’nin çıkışına yakın bir tarihe denk gelmesi uzmanlar tarafından büyük bir sorun olarak görülüyor. Note 7 cihazların geri toplanması ve satışların durdurulması ilk olarak göze çarpan olumsuz sonuç. Bunun yanında Samsung’un bir çok müşterisini Apple’a kaptıracağı öngörülüyor. Bunlara bir de patlamaların Samsung’a olan güveni bir ölçüde sarsmış olması da büyük bir problem olarak görülüyor.

Şu ana kadar dünya genelinde 35 farklı Note 7 patlaması meydana geldi.

samsumg-galaxy-note7

Yıllarca süren rekabette Samsung daima Apple’a karşı mücadele edebilmiş ve sürekli değerini artırabilmişti. Akıllı cihaz rekabetinin başlamasından beri ilk defa iki firma arasında bu yıl oluşacak şekilde bir farkın meydana geleceği düşünülüyor.

Samsung tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada patlamaların nedeninin araştırılacağı belirtildi. Hali hazırda satılmış olan cihazları kullanıcılar iade edebiliyor. Buna bağlı olarak önümüzdeki haftalarda çıkacak olan yeni model ile Note 7’ler ücretsiz olarak değiştirilebilecek.

galaxy-note7-patlama

Diğer bir teknoloji devi olan Apple’ın yeni cihazı iPhone 7, içinde bulunduğumuz ayın sonlarına doğru piyasaya sürülecek.

Yeni iPhone’da çok büyük yenilikler bulunmuyor. Hatta firma, telefonun tasarımı olarak da pek fazla değişikliğe gitmemiş durumda. Bu nedenle uzmanları daha önceden endişelendiren ve Samsung’a karşı zayıf kalacağı düşünülen Apple, son gelişmelerl birlikte tekrar favori durumuna geçmiş oldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here