Dizüstü bilgisayar masalarında yeni iş fikirlerine ihtiyaç var

Dizüstü bilgisayarlar kullanıcılar tarafından daha rahat kullanılmak isteniliyor. Basit ve etkisi düşük olan modeller bile piyasada çok satabiliyor. Genel anlamda dizüstü bilgisayarlar için üretilmiş yeni modeller pek çıkmıyor. Oysaki artık bir çok bilgisayar çalışanları ister evde ister işyerin de olsun dizüstü bilgisayarlarını kullanmaya başladı. Şu an bile yanı başımızdaki ofiste 8 masa var ve 7 si dizüstü bilgisayar kullanıyor. Masalar ise hep aynı bilinen ofis masası türünden.

Bilgisayar masaları
Bilgisayar masaları

Bir tasarımcının farklı bakış açısı sergilediği resimdeki dizüstü masa ise konuyu anlamamız için iyi bir örnek. Ergonomik olan bu masa tasarımında aynı zamanda yanlış oturma pozisyonuda engellenmeye çalışılıyor.

Ergonomik dizüstü masası
Ergonomik dizüstü masası

Aynı sektör içerisinde ev kullanıcılarıda dizüstü bilgisayarları için stand yerine artık dizüstü masalar kullanmaya başlıyor. Ve buradan gerçek bir iş fikri ortaya çıkıyor. Dizüstü masaları

Yeni Dizüstü masaları
Yeni Dizüstü masaları

Dizüstü masalarını normal ofis masalarından ayrılması gereken özellik ise büyüklüğü ve kullanım rahatlığı olmalı. Artık sadece dizüstü bilgisayar değil aynı zamanda tablet ve akıllı telefonlarında bolca kullanıldığını unutmamak lazım. İş fikrinde dikkat edilmesi gereken yerlerden biriside masa tasarımlarında kablolar ile ilgili yerleşime dikkat edilmeli. Bu noktada yapılan uygulamalar var ama ne kadar yeterli orası tartışılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here