DNA Analiz Cihazı 75.000 Sterlin’den Fazla Yatırım Topladı

DNA Analiz Cihazı 75.000 Sterlin'den Fazla Yatırım Topladı 2

İnsanoğlu doğası gereği meraklı canlılardır. Bugün yeryüzünde sahip olduğumuz her şeyi insanoğlunun merakına borçluyuz. Eğer merak etmeseydik aklımızı kurcalayan hiç bir soru olmayacağı için yanıtlar aramayacak ve bir şeylere sahip olmayacaktık. İlkel aletler dışında. 21. yy’da ise insanoğlu bam başka bir alan da düşünmeye ve merak etmeye başladı. Genetik.

Genetik bilimi canlıların genlerini inceleyecek varlığı analiz eder. Böylelikle gizli şifreleri ve karanlık da saklanmış gizli bilgileri ışığa çıkartarak hayatımız da sorun olan bir çok şeyi sorun olmak dan çıkartabiliriz. Bilimin gelişmesi ile teknoloji de gelişti ve bir zamanlar büyük laboratuvarlar yardımı ile yapabileceğimiz testleri ufak bir cihaz ile yapma imkanını bizlere sundu. İşte bu mucizevi ürünün adı Bento Lab. Bento Lab ne işe yarar ?

bento
Bento Lab

Bento Lab küçük bir laboratuvar. Bento Lab sayesin de dna analizleri yapabilirsiniz. Peki bu ne işinize yarar. Günlük hayatımıza indirgeyecek olursak, öğlen yemeğini dışarıda yemek istiyorsunuz ve bir hamburger restoranına gittiniz. Hamburger yapımın da kullanılan köftenin etinin hangi hayvana ait olduğunu öğrenmek için bu küçük cihazı kullana bilirsiniz.

Bunun gibi daha bir çok alan da sizlere fayda sağlayabilir. Bento Lab projesi için geliştirici firma mali fon elde etmek için kickstarter üzerinden fon toplamayı hedefliyor. Bento Lab projesi için 40.000 sterlin fon toplamayı amaçlayan şirket kısa süre de 40.000 sterlin hedefi geçmeyi başardı. Proje kickstarter’dan kalkana kadar daha fazla yatırım toplayabilir. Son toplanan fon miktarı ise 76.000 sterlin civarı. Projenin 25 gün daha Kickstarter’da kalacağı için toplam yatırım tutarı 500.000 dolara yaklaşabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here