Doğal ürünlerde bayilik

Doğal ürünlerde bayilik
Ökotek Doğal Ürün Marketleri Franchising Şartları

Ökotek Doğal Ürün Marketleri, yıllardan beri uluslar arası doğal ürün kriterlerini esas alarak ürün seçiyor ve bu konuda taviz vermeyen ilkeli yapısıyla bilinçli tüketici eğitimine katkıda bulunurken sadece gerçek doğal ürünleri sunuyor. Bu da yıllar içinde Ökotek Doğal Ürün Marketleri’ni güvenilir ve uzun nefesli bir marka haline getirmiş durumda. Doğal ürünlerin büyük ilgi gördüğü günümüzde bu özellik son derece değer kazanıyor.

Ökotek Doğal Ürün Marketleri Franchising Şartları
Ökotek Doğal Ürün Marketleri Franchising Şartları

Franchising sistemiyle büyümeyi esas alan Ökotek Doğal ürün Marketlerinde, işletmeci adayları ve markette çalışacak diğer personel 3 ay süreyle eğitime tabi tutuluyorlar.  Bu “hızlandırılmış” eğitim sırasında temel çevre kirliliği ve ileri çevre kimyası bilgileri, gerçek doğal ürünlerin “klasik” ürünlerden farklılıkları, satış ve müşteri ilişkileri konularında uygulamalı yoğun bir program uygulanıyor.

Ökotek Doğal Ürün Marketleri Franchising Şartları

 1. Market dekorasyon masrafı  7.000 – 10.000  Euro arasında değişiyor.
 2. İsim Hakkı  5.000 Euro ( 10 ay taksitlerle ödenebilir).
 3. Royality Fee : Aylık cironun  % 3’ü.
 4. Promosyon ve reklam bütçesine katkı : Aylık cironun  % 2 ü.
 5. Franchise alıcısına  3 aylık eğitim uygulanıyor.

Franchising İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular
Franchise Vermeye Başlaması (Neden ? ve Ne Zaman ?) 2001 yılında Eskişehir Market ile.
Şube Sayısı ? Ökotek Doğal Marketleri’nin şu anda 30 adet şubesi var. .

Franchise Verilecek Firmalarda Aranılan Standartlar ?
Ökotek Doğal ürün Marketleri işletmeci adayları ve markette çalışacak diğer personel 3 ay süreyle eğitime tabi tutuluyorlar.  Bu “hızlandırılmış” eğitim sırasında temel çevre kirliliği ve ileri çevre kimyası bilgileri, gerçek doğal ürünlerin “klasik” ürünlerden farklılıkları, satış ve müşteri ilişkileri konularında uygulamalı yoğun bir program uygulanıyor.

Bir Şubenin Maliyeti ?
30-40 m2 ortalama bir mağaza dekoru ve ilk ürün bedeli dahil 15.000 – 20.000 Euro arasında gerçekleştirilebilir.

Getirilen Yenilikler
Güzel yüzlü bir cadı Ökotek Doğal ürün Marketlerinin tescil ettirilmiş sembolü. Özel cadı kostümleri tasarımlanmış ve marketlerde belirli günlerde bu kostümlerle hizmet sunuluyor. Cadı figürü, marka ile özdeşleşmiş durumda.  Mağazalarda sadece sertifikalı doğal ürün satılıyor. Türkiye’nin ilk doğal ürün market zinciri. Istanbul’da üçüncü reklam amaçlı boyanmış Belediye otobüsü Ökotek Doğal Ürün Marketleri’ne aitti (1995). Doğal ürün kavramının yerleşmesi için bugüne kadar sayısız konferans ve etkinlik düzenlemiş durumda. Mağazalarda doğal ürün satışı yanında tüketici doğal ürünler, çevre kirliliği ve çevre kirletici maddelerle ilgili de bilgilendiriliyor.

3 YORUMLAR

 1. MERHABA BEN ANKARA NIN BIR KASABASIN DA DOGAL URUNLER SATISI ICIN DUKKAN ACMAK İSTIYORUM YARDIMCI OLABILIRMISINIZ
  TESEKKURLER
  0544 485 15 06

 2. meraba ben kimyagerim adanada eşimle birlikte eczane çalıştırıyorum acaba bu bayiligi eczaneye baglı olarak yapabilirmiyim .bilgi verirseniz sevinirim teşekürler.

 3. düşünceleriniz ve tarzınız şık önce tüketici olarak hoşuma gitti; çevreci olarak beğendim, kiosk ve stant tasarım ve üreticisi olarak birlikte ilerlemek isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here