Doğanay gıda 21 ülkeye şalgam suyu içiriyor

Türkiye’de şalgam suyu üretiminin yüzde 93’ünü gerçekleştiren Doğanay Gıda, aralarında Avrupa ülkeleri, Japonya ve Suudi Arabistan’ın da bulunduğu 21 ülkeye ihracat yapıyor.


Adana’da 1997’de faaliyete geçen şirketin yönetim kurulu başkanı Remzi Doğanay, şehrin yöresel içeceği şalgamın yurtdışından da yoğun talep gördüğünü söyledi. Geçen yıl 1 milyon 170 bin litre şalgam suyu ihracatı yaptıklarını vurgulayan Doğanay, “Bu yıl rakamı 1 milyon 600 bin litreye çıkaracağız. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşların ürüne talebi tanıtımda etkili oluyor. Biz de bu artışı göz önüne alarak çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Günde 180 bin litre şalgam suyu üretiyoruz ama yetmiyor, kapasite artışına gideceğiz. Türkiye’de şalgam suyunun gitmediği kent kalmadı, dünyada da kalmayacak.” dedi.
Kaynak:Zaman

4 YORUMLAR

 1. Bende Doğanay gıda firmasının kurucusu ve yöneticilerini kutluyorum. Eşine günümüzde az rastlanır ticari dürüstlük içinde çalışan ve markalarına sonuna kadar güvenen bu şirketin Türkiyemizinde guru kaynağı olduğunu düşünüyorum. 1990 yılında ana bayiilerinden araç aldığımda araç ile ilgili çıkan vergi borcu nedeni ile mağdur olmuştum. Firmanın çok desteğini görmüşdüm allah razı olsun. Başarılarınıda yakınen izliyor ve taktir ediyorum. Doğanay markasını evimden de eksik etmiyorum..

 2. Gercekten basarı oykusu, zamanında Doganay Salgama, Fatos salgam olarak rakıptık o zamanlar belırlı bı pozısyonda calısmaktaydım, o zamanlar kucuk bır fırmaydı doganay, cıddıye bıle almıyorduk. Simdı hersey ortada fatos salgam battı galıba batmasada cok onemlı degıl artık, ama Doganayı kutluyorum ve su anda Limonatasını iciyorum. Tebrıkler Basarılarınızın devamını dılerım

 3. GIDA SEKTÖRÜNDE SON 20 YILIN EN BAŞARILI MARKASI “DOĞANAY ŞALGAM” DESTEKLENMELİ VE ÖRNEK ALINMALI!..
  Gıda sektöründe son 20 yılın en başarılı Türk Markası Doğanay Şalgam Suyu. Adana ve o bölgeye ait logal bir ürünü bu derece başarılı üretip aynı başarıyla pazarlayan DOĞANAY firmasının kurucusu ve yöneticilerini kutluyorum..Gıda sektöründe “Pazarcılıktan Genel Müdürlüğe” kadar her pozisyonda iş yapan bir insan olarak çalışma hayatımda DOĞANAY ŞALGAMI hem içtim hem de sattım, para kazandım. İşletmeci kimliğimle DOĞANAY ŞALGAM’ın markalaşma yolundaki başarılı yükselişini keyif ve gururla izledim..
  DOĞANAY ŞALGAM'ın Türkiye ve Dünyadaki yükselişini başka girişimciler de örnek almalı ve bu benzer ürünleri çalışarak GIDA KONUSUNDA DÜNYADA TÜRK MARKALARI oluşturmalıdır.. İşsizlik ve rekabetin bu kadar zor olduğu günümüzde kendi kültürel ve doğal zenginliklerimizi kullanmanın ne kadar önemli ve gerekli olduğunu gösteriyor bu ürün ve marka..
  Bilgisi, sermayesi, becerisi, sevgisi, sabrı ve yüreği olan bu konuda çalışsın hepimiz birlikte lezzetli paralar kazanalım, üretip paylaşalım, istihdam sağlayalım..
  Yakup Aksoy
  Mantı Keyfi-Kurucu Ortak
  http://www.yakupaksoy.blogspot.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here