Doğru İşte Çalıştığınızı Gösteren 7 İşaret

Doğru işte çalıştığınızı bilmekten daha güzel bir şey olabilir mi ? İşte size doğru işte çalışıp çalışmadığınızı gösterecek işaretler.

lazy-post-its-1725x810_28035

Herkes, geleceği parlak ve kişiliğine uygun bir işi olsun ister. Eskiler der ki, eğer yaptığınız işi severek yapıyorsanız aslında hiç çalışmamışsınızdır. Ancak insan çoğu zaman kendisinin bile ne istediğini tam olarak bilemez. İşte hayalinizdeki işi bulabilmenizi sağlayacak tüyolar.

1. Sabah Enerji Dolu Uyanıyor Musunuz?: Eğer sabah uyandığınızda kendiniz enerji dolu, hevesli ve günün getirecekleri konusunda çok hevesli hissediyorsanız, inanın doğru işte çalışıyorsunuz. Çoğu insan sabah uyandığında isteksiz, enerjisi düşük ve günlük planlarının stresiyle uyanır.

2. Yapılacaklar Listenizi Dört Gözle Mi Bekliyorsunuz?: Mesainiz başladı ve heyecanla yapılacaklar listenizi açtınız ve listenizdeki işlere tek tek göz attınız. Listedeki tüm işlere iştahla bakıp tek tek nasıl üstlerini çizip rahatlayacağınızı düşünerek hayal kurdunuz. İşte bu sizin doğru işte olduğunuzu gösterir.

3. Mutluluk Yaymak: Bazı insanlar vardır, onları gördüğünüz anda gözlerinden mutlu, heyecanlı ve enerji dolu olduğunu anlarsınız. Eğer bu insanların iş hayatındaki genel görünüşü buysa, o insanlar doğru işte çalışıyorlar demektir. Mutlu insanları çevrenizde tutmak çok önemlidir. Mutlu insanlar, ister patron olun ister çalışan, iş hayatınızı kolaylaştıracaktır.

4. Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamadım: Zaman iş hayatının en önemli parçalarından biridir. Eğer çalışırken zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsanız, mesai saatinizin bir anda bittiğini farkediyorsanız. İşinizden zevk alıyorsunuz demektir.

5. Ofisinizi Seviyor musunuz?: Aileniz ya da arkadaşlarınızın bir türlü anlayamadığı şekilde ofisinizi seviyor, ofisinizde olmaktan mutlu oluyorsanız, işiniz tam size göre.

6. Yeni Projeleri Dört Gözle mi Bekliyorsunuz?: Zamanla yarışmıyor ya da diğer çalışanların bir adım önünde olmaya çalışmıyorsanız, sadece yeni projeler, yeni işler sizi heyecanlandırıyorsa, bu işin adamısınız demektir.

7. İyimser misiniz?: Bir proje aldınız diyelim ve teslim tarihi çok yaklaştı. Ekip çalışanları ise zaman yüzünden stresli ve iş konusunda sürekli gecikmelere neden oluyorlar. Böyle bir durumda insanları neşelendiren, enerji veren, motivasyonlarını arttıran etken sizseniz doğru iştesiniz demektir.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here