DOMI Konsepti, Kendi Kendini Kontrol Edebilen Mobil Ofis

DOMI Konsepti

 DOMI otonom otomobil konsepti, seyahat edenlere, otomobilin kendi kendini başarılı bir şekilde kontrol ettiği için kendi mobil ofislerinde kestirme yapmalarını sağlıyor.

Michelin Tasarım Yarışması’nın kazanı olan DOMI, kompakt bir şehir aracı olarak tasarlanmış. Bu araç ayrıca yatak odası, oturma odası ya da ofis olarak da kulanılabiliyor. Otomobilin camlarının yerinde döner modüler ekranlar ve sandalye ve koltuk gibi mobilyalar bulunuyor. DOMI, akıllı yol işaretleri ve entegre sensörler sayesinde kendi kendini kontrol edebiliyor. Ayrıca istendiğinde kullanıcı, otomobilin tüm kontrolünü eline alabiliyor.

Domi
Domi

Otomobilin geliştiricilerine göre DOMI, içerideki alanlarda bir elektrik direnci oluşturan ve içerideki parçaları açık havada yukarı kaldıran Süper kondüktör teknolojisinden faydalanıyor.Böylelikle kullanıcılar otomobilin iç kısmını diledikleri gibi tasarlayabiliyorlar. Otomobilin ihtiyaç duyduğu güç, elektrik motorlarındaki manyetik bileşenlerden elde ediliyor. Otomobilin tekerlekleri sürüş şartına göre genişleyip incelebilme özelliğine sahip.

DOMI Konsepti
DOMI Konsepti
DOMI Konsepti
DOMI Konsepti
DOMI Konsepti
DOMI Konsepti
Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here