Domino’s Pizza’da hedef 5 yılda 500 şube

DOMİNO’S Pizza’nın 150. şubesi Sirkeci’de açıldı. Açılışta konuşan Saranga, Türkiye’de 14 yıldır faaliyet gösteren Domino’s Pizza’nın her geçen yıl şube sayısını artırdığını söyledi.

Domino’s Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga, şu anda 150 olan şube sayısını önümüzdeki 5 yıl içinde 500’e çıkarmayı hedeflediklerini belirtirken, Türkiye’de evlere servis alanında çok büyük bir potansiyel bulunduğunu bildirdi. Saranga, 150 şubeden 100’ünün İstanbul’da bulunduğunu, ifade ederek, ”Şu anda 20 kentte varız. 2011 sonunda 40 kentte olacağız” diye konuştu.

Yeni şubelerle birlikte ülke ekonomisi için yarattıkları değer ve istihdam rakamlarının da büyüdüğünü belirten Saranga, şu anda 2 bin 300 kişiye istihdam sağladıklarını kaydetti. Alışveriş merkezlerinde yer almayı çok düşünmediklerini dile getiren Saranga, Türkiye’de bugüne kadar yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını, 2015’e kadar 100 milyon dolar daha yatırım yapmış olacaklarını kaydetti. Sabah

1 YORUM

  1. içimiz dışımız pizza oldu. Bizim milli yemeğimiz Lahmacun kebaplar dururken fast food hamburger pizza ile günü geçiştiriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here