Dondurma ve Pastane Bayiliği veren 9 Şirket

Birikimlerinizi en uygun koşullarda yatırıma dönüştürmeyi istiyorsanız, dondurma sektörü sizin için fırsat kapılarını aralıyor. Bu alanda iş yapmak istiyenler için bayilik veren 9 şirketi belirledik.
Bir iş fikriniz ve ama riske atacak sermayenizde yok. O halde bildik bir iş tarifi, sizin için en uygun seçenek olabilir. Dondurma ve pastanecilik, Türkiye’de her zaman az sermayeyle iyi ciro elde edilebilecek işlerden olmuştur. Önemli olan doğru lokasyonu bulmanız. Gerisi zaten işleyişle birlikte iyi bir işletme anlayışına kalıyor.
Ekip çalışmasını seven, kendini devamlı yenileyebilen, kendine güvenen, işin başında duran ve müşterilerini tatmin edecek hizmeti vermek için her türlü fedakarlığa katlanacak işletmeciler, dondurma ve pastane sektörü için aranan özellikler. Bu konuda, birçok yerli şirketin franchise verdiğini söylemek mümkün.
Bir pastane açmak için en az 25 bin tl sermayeniz olmalı. Dondurma için ise bu rakam, 30 bin tl ye çıkabiliyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi doğru lokasyonu bulduğunuz takdirde birazdan sayfalarda okuyacağınız işletmelerle işbirliği yapabilirsiniz. Birikimlerinizi en uygun şartlarda yatırıma dönüştürmeyi düşünüyorsanız, araştırdığımız şirketlerin koşullarını okumada fayda var.

Edo Dondurma
Edo, 1956 yılında kurulmuş dondurma üretimi ve cafe hizmeti veren bir şirket. Ferah dondurma bünyesinde yer alan Edo dondurma, 1998 yılından bu yana bayilik veriyor. Franchise adaylarından sektörü yakından takip etmesi, işin takipçisi olması, işbirliği içinde olması gibi bir takım özellikler aranıyor. Yurt içi ve yurt dışı bayilik veren Edo, özellikle Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Adana, Mersin ve Muğla’yı hedef il olarak göstererek bu bölgelere bayilik vermeyi planlıyor.

Franchise giriş bedeli: 20 bin dolar
Ortalama işletme sermayesi: 120 bin dolar
Detaylı bilgi: 0344 225 03 03

Mado Dondurma
1986 yılından bu yana dondurma üretimi yapan ve bunu dondurma cafe hizmeti kapsamında alıcılara sunan Mado, bayilikler verecek. 1993 yılında franchise vermeye başlayan Mado’nun bugün 200 adet bayisi bulunuyor.
Franchise verdiği bayilerin başka bir franchise işletmesinin olmamasına dikkat ediyor. Mado dondurma, ürettiği ürünlerle ilgili olarak tüm Türkiye’den bayilik teklifi bekliyor.

Franchise giriş bedeli: 50 bin dolar
Ortalama işletme sermayesi: Metrekare başına 1000-1500 euro
Detaylı bilgi: 0216 472 53 04

Kafedo Dondurma
Kahramanmaraş merkezli Ferah dondurma ve gıda sanayi şirketinin markası olan kuruluş yiyecek, tatlı ve pasta çeşitlerinde 1956 yılından bu yana hizmet veriyor. Türkiye genelinde 30 bayisi bulunan şirket, bayilerine personel eğitimi, proje ve pazarlama ve ortak reklam konularında destek veriyor. Açılacak bayilerde alışveriş merkezi içinde 40, ana cadde üzerinde 70 metrekare büyüklüğünde olması şartı aranıyor.

Franchise giriş bedeli: 20 bin dolar
Ortalama işletme sermayesi: 100-150 bin dolar
Detaylı bilgi: 0344 225 03 03

Yedo Dondurma
Yedo, 1995 yılında Konya’da kurulan bir dondurmacı. Günlük 25 ton üretim kapasitesi bulunan tesislerin özelliği ise Konya’nın ilk üretim ve çalışma iznine sahip olan tesisi olması. Kullandığı modern teknoloji ve uzman kadrosu ile Maraş dondurmasını hijyenik koşullarda el değmeden üreten işletme, ürünlerini başta Konya ve ilçeleri olmak üzere Karaman, Ankara, Isparta, ve Denizlideki satış noktalarında tüketicisi ile buluşturuyor. Bayilik de veren kuruluş, herhangi bir başlangıç bedeli talep etmiyor. Bayilik vereceği şirketlerin teknik alt yapısının güçlü olmasına, piyasada bilinebilir olmasına ve bütçenin müsait olmasına dikkat ediliyor.

Toplam yatırım bütçesi: 20 bin TL
Detaylı bilgi: 0332 345 21 00

Marasta Gıda
Malatya’da 1985 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren ADO, 2005 yılında Kahramanmaraş’ta fabrikasını kurdu. ADO markasıyla üretim yapan Maraşta Gıda, yıllarca Kahramanmaraş’ta dondurmacılık ve tatlıcılık yaptıktan sonra Malatya’da merkez şubesini açarak üretimini sürdürdü ve kısa zamanda ülke çapında piyasaya ürünlerini arz eder duruma geldi.
Şirketin kendi imalatı olan dondurmalarda da uluslar arası çapta çeşitli ödüllerde aldı. Ürünlerinin satışı için bölgesel bayilikler vermeye hazırlanan Maraşta gıda, Ege, Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinde bayiler aranıyor. Maraşta gıda’nın bayisi olabilmek için ürünlerle birlikte dondurucuyuda almanız gerekiyor. Ortalama kar marjı ise yüzde 25 olarak belirtiliyor.

Gerekli sermaye: 150 bin TL
Detaylı bilgi için: 0344 237 77 70

Karafırın
1993 yılından itibaren gıda sektöründe faaliyet gösteren Karafırın, pastane ürünleri üretimi ve satışı yapıyor. Karafırın ayrıca yüzde 5’lik bir oranda reklam payı ve yüzde 2’lik bir oranda da sürekli franchise ödemesi istiyor. Türkiye’nin çeşitli yerlerine franchise vermek isteyen kuruluş özellikle İzmir, Bursa, Eskişehir’i hedef il olarak gösteriyor.

Franchise giriş bedeli: 15 bin dolar
Detaylı bilgi: 0212 696 69 91

Özsüt
Yıllardır pastacılık sektöründe faaliyet gösteren özsüt, pasta ve sütlü tatlı ürünleri üretiyor ve bu ürünleri kafe konsepti ile sunuyor. 1996 yılından itibaren franchise vermeye başlayan kuruluşun 125 civarında bayisi bulunuyor.
Tüm Türkiye’de sayısını arttırmak isteyen Özsüt, herhangi bir başlangıç bedeli talep etmiyor ancak yüzde 3’lük bir reklam katılım payı istiyor. Özellikle İzmir, İstanbul ve Gaziantep’e bayilik verilmesi hedefleniyor.

Ortalama işletme sermayesi: 70 bin TL
Detaylı bilgi: 0232 877 00 11

Motta
Gıda sektöründe faliyette bulunan Motta, Türkiye’de pastacılık ve ekmekçilik alanında ilk franchising sistemine ve bu alanda halen en yaygın ağa sahip. Motta, bugün İstanbul ve birçok ilde faaliyette ve mağaza sayısını her geçen gün artırıyor.
Yaklaşık 150 civarında bayisi olan şirket, bu rakamı 250’ye çıkarmayı hedefliyor. Franchise adaylarının personeli idare edebilecek eğitim ve tecrübede olması ve Motta vizyonunu taşıyabilme şartı aranıyor. Şirketin hedefi ise Güney Doğu Anadolu Projesi’ni kapsayan bölgede franchise vermek.

Franchise giriş bedeli: 30-40 bin dolar
Deatylı bilgi: 0216 622 45 55

Değirmen Pastaneleri
1982 yılında kurulan Değirmen Pastanesi, pasta ve sütlü tatlılar üretimi ve kafe hizmeti ile bayilik veriyor. 1999 yılında bayilik vermeye başlayan şirketin, bu gün 35 bayisi bulunuyor. Hedefi ise bu rakamı 50 rakamına ulaştırmak.
Kuruluş bayilik isteyenlerin genç olmasına, işi iyi bilmesine ve yöneticilik vasıflarına sahip olmasına dikkat ediyor. Bayilerden herhangi bir başlangıç bedeli talep edilmiyor, ancak yüzde bir oranında reklam payı isteniyor. Özellikle İstanbul ve Ankara’da bayilik vermeyi planlayarak tüm Türkiye’den franchise teklifi bekliyor.

Ortalama işletme sermayesi: 200 bin TL
Detaylı bilgi: 0216 422 41 01

27 YORUMLAR

 1. Adım Gökhan yaşım 28 15 yıllık pasta ustasıyım şef yaptığım ürünler kaliteli facebook adresimden bakabilirsiniz İstanbul’da çalışıyorum ve yaşıyorum pasta cafe tarzı bir iş kurmak istiyorum maddi gücü olan bir çalışma arkadaşı arıyorum işçilik yönetme benden para ondan hiç çalışmadan karın yarısını alır düşünen olursa bekliyorum 2 yabancı dil biliyorum 0553 351 07 13

 2. Merhaba. Ben manisa akhisar da yaşıyorum. Pastane ve dondurma işi yapmak istiyorum ama birikimim yok .Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

 3. Selam ben ankarada unlu mamüller ve kuruyrmiş tarzı bir dükkanım var günlük ortalama anlaşmış olduğum bir fırının 400 450 ekmek satışını yapmaktayyım pazar günleri 550 600 e çıkmakta çrvremde hiç pastahane yok ama potansiyel cok yüksek günlük soran hayli fazla yaş pasta tatlı koymayı düşünüyorum kaliteli trzda günlük ürün verebilecek pastahanelerle anlaşmak istrrim vede görüşüp anlaşmak isterim varsa görüşmek isteyen no 05388531717 nolu telden ulaşırlarsa görüşüp pasta ve tatlı ürünlerini dükkanım bünyesinde satmak isterim iadeli ve kaliteli

 4. Selam! Ben Fransa’da kalıyorum, fransiz ekmek ve pastacilik üzerinde kurs görüyorum, benimde fırın pastane açma projem var, bunu istanbul da gerçekleştirmek istiyorum bunun için herseyi hazırlıyorum, Allah’ın izniyle bunu başaracağım ve bana her konuda yardımcı olmak isteyen varmi veya benim gibi kişiler varsa bana yazabilirsiniz….

 5. bende eskişehirde pastane açmak istiyorum 20 yıllık tecrübem var pastane malzemelerim de var dükkan tutup başlıycam yardımcı olursanız sevinirim gsm tel 05366336057 05435919707

 6. selam ben beykentte mado yakında aynı tarzda cafa acmak ıstıyorum yardımcı olacak fırmalarla gorusmek ıstıyorum ıs yerım 250 m kare o 507 9879724

 7. ben bu franchislere gerek bulmuyorum ben kendim fransada pastaci dondurma cikolata sekerlemeyim turkiyede allah izin verirse bir fransiz pastanesi acmayi dusunuyorum elde yapma cikolata falan

 8. bende pastane ve dondurma üzerine bı yer açmak ıstıyorum….bu konuda bayılık ve yardımcı olabılecek varsa yardım beklıyorum…..yavuz7356@hotmail.com

 9. slm ben iskenderundan özlem kendimi pasta yapma konusunda başarılı buluyorum .Degişik şeyler üretmeyi,ve yenilikleri seviyorum bu alanda çevreninde desteğiyle bir şeyler yapmak istiyorum.son çare evde yaptığım pastaları kendi çabamla satmak.bana yardımcı olursanız sevinirim.

 10. Bursa da Emek Belediyesi merkezinde bir pastanem var . Bayilik verebilecek firmalarla görüşmek isterim.Hayırlı işler.

 11. selaminaleykum hayirli isler.2500 mk arazi icersinde 500mk imalat yeni bina yerler ve duvarlar tavana kadar fayans . 1 mersedes kamyon ,2 adet pikap ,2007 model,5 kazan ,2 kesme makinasi ,2 mikser ,7 mermer tezgah ,2 det paketleme,2 adet pudra sekeri makinasi,2 det leblebi sekeri kazani,400 adet lokum dokme tablasi,10 yildir ukraynada imalat yapan calisir firma ,suanki kapasite 15 ton pazar buyuk tek sorunumuz ortagimizin hastaligi nedeniyle yurda kesin donus yapmasidir,buralar buyuk pazar ,rusya, beyaz rusya, moldovya ,polonya ,gumruk birligi ve gecisler kolayligidir ilgilenenlere daha acik bilgiler icin ,rahatlokum.com.ua internet sayfamiz 00380503447903 yusuf bayrak!!!!!00380652 503 668 /577 903. RESIMLERE ,,,, http://foto.mail.ru/mail/rahatlukum61/ bu sayfadan ulasabilirsiniz.

 12. slm. kazaksittanda turk lokantasin veya pastane acmak icin isini cok iyi bilen usta ariyorum yada ba baililk alabilirim. kazak vatandasiyim

 13. merhaba .iskenderun un en işlek yerinde 5 katlı binam var.binanın katlarından biri pastahane imalathanesi olarak yapımış ilk 2 katı pastahane olarak dekore edilmiş .son iki katı boş.işyeri benden işletme sermayesi ve işçilik karşı tarafa ait olmak üzere iş ortağı arıyorum.işyerim pastane restoran kahvalı salonu mağaza market olmaya müsait.telefonum o555 627 o 333.

 14. Sayın Alican Demirbaş bu işe nekadar samimi bakıyorsunuz……..? yani pastane acma işine..eger ciddi bir yatırımcı iseniz konuşalım……….. vede anadolu yakası sızın icin cazipse.saygılar

 15. İyi günler KAZAKİSTAN ASTANA şehrinde pastane açmak istiyorum ,bölgeyi çok iyi biliyorum,bayilik verebilecek fİrmalarla görüşme istiyorum.

 16. selam cafe ve pastane işletmeciliginden anlayan bu işle uzun zamandır ugrasan bir ortakla ukraynada pastane açmak istiyorum,ben uzun zamandır ukraynada çalışıyorum,Ankaralıyım,bu konuyla ilgilenenlerin mailini bekliyorum.
  koprulu3@hotmail.com

 17. Slm ben SERAP pastahane değilde kahvaltı dükkanı açmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz ne gerekıyor ne kadar masraf olacak….şimdiden TŞK(kalpsiz-19-@hotmail.com)iiiii günler

 18. selam ben ıstanbul kucukcekmece sefakoy merkde 2 adet ıs yerım var ıslek cadde ustu ve trafıge kapalı cadde uzerınde ıyıo rakamlarda dondurma satacagıma ınanıyorum ılgılenen fırmalar ıcın tel. 0 507 250 66 88 ısmım fevzi

 19. SELAM BEN FESİH DONDURMA BAYİLİĞİ ALMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLARINIZI VE BİLGİLERİNİZİ ALMAK VEDE O ÜSTÜN FİKİRLERİNİZDEN YARALANMAK İSTERİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  FESİH ATMACA 05373227833

 20. slm ben kayseriden serap uzun zamandır pastane buna baglı olarak dondurma işi düşündüm fakat sermayem yok sermayasiz bir iş denmiş kendime güveniyorum aktifim çalışmayı seviyorum dondurma işi konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim aradıgınız bayici benim diyecek kadarda iddalıyım yardımlarınızı bekliyorum lütfen mail adresim kartaneli_erciyes@hotmail.com tşkrler iyi günler.

 21. dondurma satmak istiyorum yerim çok guzel çevresinde ilk okul orta lise meslek okullari cami iş merkezi aliş veriş merkezleri hastane cadde üzeri cevre buyuk marketler sıteler dahasi ?? dondurma firmalarindan goruşulur hayırli işler diler

 22. slm bayılık arıyorum bu alanda cok bılgım yok ama uygun bır yerım degerlındırmek ıstıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here