DR. MATTRESS TÜRKİYE VE AVRUPA’DA GİRİŞİMCİLER ARIYOR

Dünyada ilk defa 3 boyutlu vücut taraması ve yüzey basınç ölçümlerine göre bir yatak üretildi. Dr. Mattress tarafından ar-ge çalışmalarına yapılan 2 milyon dolarlık yatırım, dünyanın en ileri teknolojisine sahip yatağını ortaya çıkardı”¦

1989 yılında ev ve otel tekstili alanında, pazardaki yerini alan Evoteks firması, yılların verdiği deneyim ve başarıyla dünyada var olmayanı gerçekleştirdi. 2004 yılında Evoteks bünyesinde kurulan Ar-ge departmanı çeşitli üniversitenin önemli profesörleri, mühendisler, gerek yurtiçinden gerek yurtdışından bilim adamları ile, 5 yıl boyunca gece gündüz iyi ve sağlıklı bir uykunun daha doğrusu sağlıklı bir yaşantının anahtarının nasıl bir yatak modelinden çıkacağını araştırdı. Bu çalışmalara yapılan tam 2 milyon dolarlık yatırım, kişiye özel üretilen Dr. Mattress biyometrik uyku ve yatak sistemlerini Türk ve dünya tekstil sektörüne kazandırdı.


Her bireyin fiziksel özelliklerine göre üretilen Dr. Mattress yatakları, franchising sistemiyle hem Türkiye’de hem de dünyada geniş bir ağ ile yer almakta son derece kararlı. 1 yıldır satışlarını Etiler’de yer alan showroom’dan yürüten Dr. Mattress’e ait bir showroom açmanın maliyeti, 100.000 € civarında. Dr. Mattress tarafından anahtar teslim olacak şekilde hazırlanan mağazanın bayisi, açılış sonrası da satış ve pazarlama faaliyetlerinde de desteklenir. Bölgeden bölgeye değişmek kaydıyla satış ve pazarlama faaliyetleri tam olarak yürütülürse, Dr. Mattress showroom açmak ayda 15bin-75 bin arası kar marjı sağlıyor.
Hedef: 10 yıl içinde franchise sistemiyle 6 kıtada 200’den fazla Dr. Mattress bayisi”¦
Bünyesindeki 140 kişiye yakın personelle hizmet veren Dr. Matress’te üretim son teknoloji makine sistemleri ile yapılıyor. El yapımı ürünlerde hassas ve deneyimli el işçiliği ve kontrol sistemleri kullanılıyor. Seri ve biyometrik ürünlerdeki üretim kapasitesi çok değişken olmak ile beraber yıllık 35-40 bin adet yatak satışı gerçekleşiyor. Kişiye özel üretilen yataklar dışında 23 standart liste yatağı da Dr. Mattress’in ürün yelpazesi içinde.
2010 yılı itibariyle İstanbul, Ankara,Bursa, İzmir, Adana ve Antalya başta olmak üzere franchising sistemiyle tüm Türkiye’de yayılmayı hedefliyor. 10 yıl içinde dünyadaki uyku konforu ve teknolojileri hakkındaki lider firmalar arasında yerini korumayı planlar dahilinde tutan Dr. Mattress, yurtdışından birçok ülkeden talep alıyor. Bunlar arasında Almanya, Dubai, Ortadoğu ülkeleri, Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Ukrayna ve Rusya yer alıyor. Avrupa’da da bir fabrika açıp imalat yapmak isteyen Dr.Mattress yetkilileri Avrupa’daki yatakların imalatını Hollanda’da yapmayı planlıyor. Dr. Mattres franchising sistemiyle 10 yıl İçinde 6 kıtada 200’den fazla bayi açmayı öngörüyor.


3 Boyutlu Vücut Profili 
Bir yatakta bulunması gereken 3 temel işlev; omurganın sağlıklı pozisyonda bulunması, ideal kan akışında yavaşlama oluşturabilecek basınç noktalarının ortadan kalkması ve uygun yatış ısısının korunmasıdır. Bu öğeleri dikkate alan Dr. Mattress, uzman doktor ve fizyoterapist denetiminde, parmak izi gibi kişiyi diğerlerinden ayıran bir yöntemle 3 boyutlu vücut profilini çıkarıyor. Dr. Mattress yatakları, bireyleri birbirinden ayıran, ölçeklenebilir psikolojik veya davranışsal karakteristiklerin kimlik tespitinde kullanılan, bilgisayar kontrollü sistemler olarak tanımlanan biyometri sistemiyle ölçüm alıyor.  Zararsız beyaz ışıkla, kişinin farklı açılardan görüntüsünü alıp verileri aktarıyor. Daha sonra özel ölçümleme yatağında farklı yatış pozisyonları, vücudun yatağa yaptığı basınç ölçümlenip toplanan veriler, kişiye özel 3 boyutlu modeli ortaya çıkayor. Bu işlemlerle kişinin konfor katmanı ve müdahale bölgeleri tespit ediliyor ve 62 saat süren özel el işçiliğiyle kişiye uygun Dr. Mattress yatağı üretiliyor. 
www.eniyiuyku.com
Burçin Dilber
Nispetiye Cad. Birlik Sk.
Kuğu Apt. No. 18/ 5  Levent / İstanbul
Tel: 0 212 279 51 77
Mobil Tel: 0530 407 79 91

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here