DryWhite franchising sistemi

DryWhite® franchisee iki şekilde olmaktadır. Bunlardan birisi makineli yatırım olan komple tesis diğeri makinesiz bir yatırım olan toplama merkezi şeklindedir.

Komple Tesis

Kuru temizleme ve yıkama hizmetlerine yönelik tüm işlemlerin yapılabileceği bir makine parkurunu içeren tesis tipidir. Makine yatırımının franchisee tarafından yapıldığı bu sistemde DryWhite® konseptinde yer alan ve yatırımın yapılacağı bölgeyi de dikkate alarak hazırlayacağı makine-ekipman listesini yatırımcıya sunar. Yatırımcı arzu ederse bu makineleri kendisi temin edebilir ya da DryWhite® ilişkilerinden yararlanır. DryWhite® Franchiseeye olan desteğini bu noktadan itibaren başlatmaktadır. DryWhite®’ın makine ekipman yatırımından herhangi bir kâr amacı gütmesi söz konusu değildir. Bu nedenle de yatırımcıyı makine ekipmanları kendisinin temin etmesi ya da birlikte temini konusunda serbest bırakmaktadır. Yatırımcı DryWhite®’ın bu konudaki desteğinden yararlanmak isterse makine alımı konusundaki tüm görüşmeler yatırımcı ile birlikte yürütülecek, makine ekipmanların alınacağı firmaya yapılacak ödemelerin tamamı yatırımcı ile makine ekipman firması arasında olacaktır.

 


Sponsorlu Bayilik Teklifi

Panino Pizza Bayilik

Tüm tesislerimizde DryWhite® tarafından temin edilen Böwe, Girbau, ADC, Domus, Certuss, Artmecc, Malavasi makineler ile DryWhite® kuru temizleme programı kullanılmaktadır.

Toplama Merkezi:
Makine ekipman içermeyen ve kayıt-kabul, markalama, kontrol ve teslim işlemlerinin yapıldığı butiklerdir. Üretime ilişkin tüm işler merkezi tesisimizde yapılır.

Nakit ihtiyacı Nedir, Leasing Yapılabiliyor mu?
Yapılacak yatırımın tutarı tesis tipine göre değişiklik göstermektedir. Makineli komple bir tesis için göze alınacak yatırım tutarı yaklaşık yatırım bölgesine göre değişmekle birlikte (Çift makine, tek makine, tesis büyüklüğü gibi) 110 bin ila 140 bin Euro arasında değişmektedir. Bu bedel içerisine makine ekipmanlar, tesisat, konsept, DryWhite® kuru temizleme programı, isim hakkı bedeli dahil olmaktadır.

Bu büyüklükte bir yatırım için yatırımcının bankalar ile olan ilişkisine bağlı olarak %60-75 oranında leasing kullanılabilmektedir. Leasing yapılamayan miktar ise nakit ihtiyacını oluşturmaktadır. DryWhite olarak makinalı tesislerde isim hakkı bedeli 15.000 Euro talep etmekteyiz.

Makinesiz bir toplama merkezi için ise yaklaşık yatırım tutarı tutulacak yerin büyüklüğü, hava parası gibi etkenlere bağlı olarak 10 bin ila 25 bin Euro arasında olmaktadır. Bu tutarın içerisine konsept, elbise muhafaza sistemi, DryWhite® kuru temizleme programı, isim hakkı bedeli dahildir. Toplama merkezlerimiz için ise isim hakkı bedeli 5.000 Euro olup 1 kereye mahsus alınmaktadır.

Burada ise bankalar ile olan ilişkiye bağlı olarak kredilendirme yapılabilmektedir.

DryWhite Tarafından Verilen Destekler Nelerdir?
Yer analizi, fizibilitesi ve seçimi,
Eğitim desteği
Reklam desteği (Tasarım ve ajans masrafları DryWhite, Matbaa vb masraflar Franchiseeye ait)
Kurulum sırasında projelendirme ve makine ekipman alımında destek
Rakipler ile rekabette fiyat ve kampanya desteği
Makine ekipmandan matbaa konusuna kadar tedarikçi desteği (Franchisee kendi tedarikçilerini kullanabilir ancak kurumsal kimlik kitabına uyulması zorunludur)
Müşteri hizmetleri desteği
Kurumsal pazarlama desteği
Denetimler ile işin doğru yapılması konusunda tavsiye ve destek
Markayı ve itibarı koruma güvencesi
Yeni teknolojilerin takibi, bilgilendirilmesi ve adapte edilmesi konusunda eğitim ve destek
Yasal izinlerin alınması konusunda yardım ve destek
Eleman temin ve eğitimi konusunda destek

Franchise hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here