Dükkanlar için sıradışı 6 morfikir.

1-Dükkanınızda kapının önüne kırmızı bir halı serin.Halınızın üzerine “Siz en iyisine layıksınız” yazın.Ve içeriye gelenlere en iyi hizmeti vermeye çalışın.

2-Çoğu dükkanın tabelası hep dükkanın üstüne yerleştirilir ve genelde çok az farkedilir.Siz bir değişiklik yapıp tabelanızı giriş kapısının yanına koyun.Ve olabildiğince ışıklandırmalı olsun.Bu daha çok farkedilmenizi sağlayacaktır.

3-Vitrininiz sizin en büyük satış elemanınızdır.Onun camına sürekli indirimleri yazmak yerine arada bir dikkat çekici öğelerle süsleyin.Kimi zaman eğlendirici kimi zamanda bilgilendirici kelimeler kullanabilirsiniz.Hatta daha da ileri gidip o akşam yayınlanan ve çok izlenebilecek bir programın özetini yayınlayabilirsiniz. İndirim haberlerinden daha çok dikkat çekeceği kesindir.

4-Alışverişin büyük kısmını bayanlar yapıyor.Bu inkar edemeyeceğiniz bir gerçektir.O zaman onları neden küçük fikirlerle daha çok etkilemiyorsunuz.Bir örnek: A4 kağıdına 30 tane püf noktası yazın ve her 5 satırda bir “…. Temizlik dükkanımıza tekrar bekleriz” diyebilirsiniz.Böylece müşteri elindeki kağıdı hemen atmayacaktır ve büyük ihtimal her okuduğunda sizin dükkanınızı hatırlayacaktır.

5-Kasanızın hemen yanına günün fıkrası bölümü yapın.Böylece onları sıkıntılı anlarında bile güldürebilirsiniz.Unutmayın hesap ödemek alışveriş sonrasındaki en sıkıntılı anlardan birisidir.

6-Her gün bir kişiden yaptığı alışveriş için ücret almayın.Olurmu sakın demeyin.Olur olur hemde bayağı etkili olur.Düşünsenize bir marketseniz ve gün içerisindeki müşteriniz sizden süt alıyor.Sizde ondan ücret almayarak “Günün şanslı müşterisisiniz sizden ücret almıyoruz” dediğinizi düşünelim.Kaybınız 1 ytl olur ya kazancınız ne olur.Eve giden müşteriniz başta ailesi ve komşularına bunu mutlaka anlatır ve bu böylece bir günde en az 10 kişinin “…. markette günün müşterisi seçildim ve yaptığım alışverişten para almadılar.” demesine sebeb olur.Bunu 30 gün farklı müşterilerinize tekrarlarsanız.Sonuç olarak 30 ytl’ye yaklaşık 300 kişiye reklamınızı yapmış olursunuz.

10 YORUMLAR

  1. ARAYIN JETNETİN KARLI VE KAZANÇLI DÜNYASIYLA TANIŞIN GÖRÜP GÖREBİLECEGİNİZ EN KAPSAMLI KATALOG ÜYELİK ÜCRETİ YOK ARAYIN ADRESİNİZE GÖNDERELİM İNCELEYİN YAPARIM DERSENİZ İŞİ ANLATALIM TEL.0555 297 40 03 HATİCE

  2. Web tasarımı konusunda her türlü işleriniz yapılır,bu konuda destek ihtiyacı olanlar ulAşabilirler.İletişim:05428372153. , 0212 2881059. , e-mail:tracesimoon@hotmail.com

  3. slm arkadaşlar.ya ben yeni mezun oldum.bilgisayar prog.iş bulamıyorum.ama evdeyim pc başında iş imkanı istiyorum.mesela tez dönem ödevi hazırlayabilirim.bu konuda yardım isteyenler bana ulaşabilirler.hem ödev olur hem para kazanırım:)mail adresim:
    nagihan__kalkan@hotmail.com

  4. benim yeni fikirlerim var tv kurmayla ilgili bilmiyorum denendimi türkiyede bu güne kadar ilgilenen varsa irtibata gecebiliriz .

  5. uydudan yayın yapmak ıcı n kanal ucretı 3 mılyon dolara yakın ama yerel yayın 1 mılyon dolara yakın malıyet ıstıyor

  6. muhammet abim mrb. ben istanbuldan mert BOZAN… uzun zamandır sebebını bılmediğim bir yüzden görüşemiyoruz.. sitemiz gerçekten çok iyi olmuş ve dolu dolu dopdolu… msn de görüşmek dileğiyle iyi seneler

  7. arkadaslar,herhangı olcude bır tv kurmanın malıyetı nedır? bılen varsa bana detaylı bılgı gonderırse sevınırım. ayrıca tv kurmayı duşunen arkadaslar lutfen benımle ırtıbata gecsın,fıkır alısverısınde bulunalım. tesekkurler. serdar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here