Dünya kendi elektriğini üreten cihazı icat eden Türk’ün peşinde

Kendi kendine elektrik üreten cihazı icat eden Türk’ün peşinde Hindistan, Almanya ve İsviçre var.


Rus ajanlarının, Hindistan, Almanya ve İsviçre’nin peşinden ayrılmadığı Türk Cengiz Geldeç, hiçbir ek yakıta ihtiyaç duymadan kendi kendine elektrik üreten cihazı imal etti.


Aslen Ağrılı olan Delgeç, 3 yıldır üzerinde çalıştığı cihazdan herhangi ek bir kuvvet almadan elektrik üretmeyi başardı. Sadece 2 adet akü vasıtasıyla ilk hareketi cihaza verip daha sonra basınç yoluyla cihazın sürekli olarak çalışmasını sağlıyor. Ağrılı mucit Delgeç, ürettiği cihazı elde etmek isteyen ülkelerin olduğunu, Hindistan’dan bir heyetin gelip cihazı almak istediğini ve 5 Ekim’de de heyetin Türkiye’ye geleceğini söyledi. Ürettiği cihazları başkalarının eline geçmemesi için imha ettiğini söyleyen Delgeç, peşine Rus ajanlarının düştüğünü söyledi.


TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRECEĞİM
Yaptığı sistemin gizliliği nedeniyle fiziksel yapısı hakkında fazla detay vermeyen Delgeç, yaptığı ürüne devletin sahip çıkmasını istiyor. Devlet sahip çıkmadığı takdirde Hindistan’dan gelen teklifi değerlendireceğini sözlerine ekleyen Delgeç, Hindistan’ın cihaz için milyar dolarlar önerdiğini söyledi.


İLK GÜCÜ AKÜDEN ALIYOR
Ürettiği elektrikli arabanın tamamen aküden aldığı ilk hareketle çalıştığını, herhangi bir şekilde prize takılarak şarj edilmediğini saatte 90-95 km hızlara ulaştığını belirten Delgeç, Almanya ve İsviçre’nin bu arabaya talip olduğunu ve patentini almak istediklerini söyledi.


RUSYA PEŞİME AJAN TAKTI
Başka bir icadının ise ısıtma sistemi olduğunu, bu sistemin peşine Rus ajanlarının düştüğünü ve bu yüzde 1 yıl boyunca ortadan kaybolduğunu belirten Delgeç, bu sistemin 120 metrekare alanı rahatlıkla ısıtabildiğini ve herhangi yardımcı yakıta ihtiyacı olmadığını kaydetti.


TÜM EMEKLERİM TÜRKİYE İÇİN
Delgeç, tüm emeklerinin Türkiye’de kalması için çaba sarfettiğini, icadını yabancılara satmak istemediğini ancak bundan sonra gelecek olan teklifleri değerlendireceğini söyledi.
Kaynak:Habertürk

19 YORUMLAR

 1. Bu ülkedeki en önemli sorunlarından biri yukarıdaki yorumlarda açıktır: alaylı ile mektepli kavgası ve boş tartışma. bu ülkede herkes kaptan olmak istiyor. iyi de koca gemide her işi kaptan yapamaz ki… peşin hükümlü olmamak lazım, Toyota da 120 bin yeniliğin %30’u mühendisler-teknikerler yapmadı. Mucitlik bence doğuştan yetenektir, kimsenin göremediğini görmektir. Kanada’da vücut sıcaklığı ile çalışan el fenerini lisede okuyan bir öğrenci buldu, elinizi tutunca ışık veriyor…

 2. İcat etmişte daha sonra imha etmiş mis!!! Bu gibi terimlerle sahalara çıkan bir çok insan gördük. İcrat nerede peki? Hani derler ya şekli şemali değil işlevi önemli. Be mübarek makineyi gizli sistem içinde de olsa bir şekilde çalıştığını kanıtlasanya! Fizik kuralları hiçe sayılarak böyle bir makine yapılabilir. Ama test edilmedik ten sonra ne kadar inandırıcı olur orası muamma. Ama ne olursa olsun dışa bağımlı kalmadan bireysel şekilde ücretsiz enerjiyi üretmek mümkündür.

 3. arkadaşın yaptığı icat gayet önemli bir buluş ama buda bazı kişilerin erke projesi gibi olmasın bir ara erke adında bir şey çıkartılardı sonu gelmedi

 4. Bugün 30012013. Yukardaki yazıda 5 Ekimde Hintliler gelecek diyor.Geldilermi?Sattımı?Hani,sonuç nerde?Haber kaynağı kim?Habertürk.
  Bozacıyla,şıracı meselesi.

 5. İki kelimeyi ezber etmiş akıllılarımız hemen akıllarının ermediği her şeyi termodinamiğin esasları veya kanunlarıyla ilişkilendirmekte ve bu esaslara aykırılığı öne sürmekteler. Bizzat uğraşanların çabalarına makinaları veya buluşları ister olsun, ister olmasın önem vermek daha doğru olur. Yatanların veya iki kelimeyi ezber etmişlerin görüşleriyle biryerlere hiç varılamaz. Çabalayanları menfi, müsbet çalışmalarından dolayı saygıyla anarım, ne çıkarsa bu tür insanların uğraşılarından çıkar, neyin ne olduğunu bilmeden iki kelime ezberlemişlerin baltalamalarından değil. Nevzat Keteci keteci-icatlar@hotmail.com

 6. Cengiz Bey, Hindistan milyar dolar teklif ediyorsa, hiç durmayın icadınzı hemen satın. Nasıl olsa, sistemin tüm ayrıntılı bilgileri sizde. Kazanacağınız milyar dolarla 1-2 yıl sonra daha gelişmişini yapıp, Türkiye'nin tüm borçlarını ödeyecek kadar zengin olabilirsiniz.

 7. kardeş patent entitüsünde sanki büyük veya yurt dışı insanların adamı yokmu projeyi götür biz inceliyecez derler oyalar bu sırada senin uğraşıp kafa yorduğun ve umut bağladığın proje parayı kim fazla para veren olursa ister türk ister yabancı nın elinde biz türk milleti menfeat için neler yapmayız yeterki cebimiz dolsun. ha bide benim ustam kendi yaptığı icat için pantet almak için gitti adam ilkokul mezunu adamdan yaptığı icat için teknik veriler istediler adam ilkokul mezunu ama makinayı yaptı çalıştırdı kabul etmediler adam patent almaktan vazgeçti iki ay sonra aynı yaptığı makina piyasada anlayan anlar adam üzüntüden ikisenede öldü hatası projeyi vediği yerden geri almaması

 8. fazla saza söze gerek yok helal olsun cengiz beye insallah dilediğin makamlara ve idallerine ulaşırsın kardeşim…

 9. YA YORUMLARA Bİ BAKIYORUMDA KENDİNİ OKUMUŞ ÇOK ŞEY BİLENLER OKUMAKLA ADAM OLUNMUYOR MALESEF ÜNÜVERSİTE BİTİRMİŞ ÖĞRETMEN SIFATINI ALMIŞ BİLGİSAYARCILARA DERS VERİYORDUM 2005 YILINDA BEN DE LİSE TERKİM MANYETİK ENERJİ KULLANILARAK NELER YAPILABİLİYOR GÖRÜN İŞTE

  ŞU TERMONİMADİK YASASINI Bİ AÇIKLAYINDA GOOGLEDEN YADA ARMA MOTORLARINDAN KOPYALA YAPIŞTIR YAPMADAN GÖRELİM BİLGİLERİNİZİ

 10. Zaten sizin gibi insanlar değil mi kansere çare bulduğunu söyleyen türk doktoru yerden yere vurdular ne oldu amerika adamı alıp institülerinde çalıştırdı ama biz hemen o yapamaz bu yapamaz siz önce bişeyler yapın sonra konuşun eleştire eleştire nereye vardık bi bakın

 11. Sayın Sercan Alev, lütfen bilmediğin halde bu kadar bilmişlik yapmayın. Enerjiyi yoktan var edemezsin ve bunu şimdiye kadar hiçbir bilim adamı, mühendis (petrolcülerin korkusundan :)))) yapamadı ama Sayın Delgeç evde yaptı. Ahhhhhhhhhhh ahhhh ülkemin falcılara para verip ihalesini soran, kızını sahte hocaya okutturup!!! Allah' tan çocuk vermesini dileyen, ağaca çaput bağlayıp koca arayan renkli insanları. Tamam bunları yapın sorun değil. Ama bunlara doğru ya da bilimsel denmez. Bunlara batıl inanç, safsata, veya cahillik denir. Lütfen, gerçekten sadece git ve termodinamik yasalarını oku. Bu yasalarla evinde ısınıyorsun ya da uzaya gidiliyor ya da yemek yapıyorsun. Oku, lütfen Allah'ın dediği gibi oku. Ama boşa değil.

 12. eleştiri yapıp kişiyı aşağılayan sizler…hıç enerjisiz suyu 30-40 mt yukarı taşıyan sıstemden vede onlarca örneklerı olan diğer buluşlardan bıhabersınız..adamcağızın açıklamasında ilk hareketı aküyle verdığını sölemış zaten..vede imesleğımın mucıtlik olmamasına rağmen sanıyorum ki (azıcık düşününce) mıknatısten yararlanığı kanısındayımm..çokta normal karşılıyorumm..olmayacak şeyler deyyıller..dunyada bırçok örneklerı var..ve bu ttür icatlar yapıldığında kendi içlerınde kullanıyorlar..dış ülkelere satmıyolar..satmadıkları gıbı mılletınde varlığından haberı olmuyo doğal olarak…bu sektörde bu tür ıcatları dunya ulkelerınden takıp edıpbılgı satan bir sektör oluştuğunu bılıyorumm…

 13. Bu arada haber Habertürk’te çıkmış. Yazık.. Yazık… Hiç olmazsa lisede Fizik dersine girmiş iki adam çalıştırın.

 14. Katılıyorum sana Ferhat. 2010 yılında hala enerjiyi yoktan var etmeye çalışıyor bizim süperler. Daha da korkuncu bu haber oluyor. Ne ka cahil o ka sinek.

 15. her yerde olduğu gibi buradada köstek var siz yaptınızda iyisini sahip çıkan olmadı mı çok biliyorsan matematiğin m sini yapda görsünler. Tebrik ederim sayın Delgeç’i ülkemizde bir çok gerçek mücitlerimiz var değerlendirirse ülkemizin yöneticileri neler çıkar sahip çıkmazsa rusya alır kullanır,amerika alır kullanır israil alır kullanır. YAFTALANMA’dan DÜŞÜNÜN ve KONUŞUN LÜTFEN…! meseleyi başka yerlere getirmeyelim.

 16. Cihazı imha etmişmiş. Termodinamik yasalarından haberi yok galiba bu arkadaşın. :D

 17. Tebrikler Size Delgec arkadas, bu bulusunuzu insallah Türk yetkilileri degerlendirirlerde tüm dünyaya Sizin bulusunuzu satarak Türkiye para kazanir. Bu icadinizin Patentini almak icin hemen müracaat edin, yoksa baskalari sahiplenir. Sanirim bunu Türkiye degerlendirir ve Türklerin akli basina sonradan gelir sözüde tarih olur. Tekrar tebrikler.

 18. İyi sallamış…. prim vermeyin bunlara Matematiğin m sinden anlamayan insanlar Enerji yasalarından bihaber icat yaptıklarını zannediyorlar acırım Türkiyemin haline.
  Eski tas eski hamam çok yazık…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here