Dünyanın En İlginç Meslekleri

Dünyanın dört bir yanında yapılan ilginç meslekleri sizler için derledik.

shutterstock_135788486-300x227

İnsanlar para kazanmak için birbirinden ilginç meslekler yapıyorlar. Çoğu insana ” böyle de para mı kazanılır?” dedirten ilginç meslekleri sizler için derledik.

Köpekler İçin Sörf Eğitimi

surf

Teevan McManus adlı Coronado Surfing Academy sörf eğitimeni bir çok insana sörf yapmayı öğretiyor. Ancak onun ilginç olan yanı, hayvanlara da sörf eğitimi verebilmesi. Teevan yaptığı açıklamada “Murphy adında bir German Pointer türü köpeğim vardı. Ben sörf yaparken o da peşimden gelir yüzmeye çalışırdı. Bunu gördükten sonra onu sörf tahtasına çıkarıp yüzmesini denedim be bu sayede kendi dalgalarında sörf yapabilmesini sağladım.” diyor.

Dondurma Adam

dondurma

Jorge adlı adam, Hilton’un Los Cobos şubesinde yıllardır çalışıyor. Yaptığı iş ise havuz kenarında seyyar bir araba ile meyveli dondurma satmak. Otelde bir efsane haline gelen Jorge Popsicle (Dondurma) adam olarak tanınıyor. Her öğleden sonra havuz kenarına giden Jorge ev yapımı meyveli dondurma satıyor. Verdiği hizmet ise özellikle çocuklar tarafından çok seviliyor.

Havayolları Dadısı

dadi

Etihad Havayollarında müşterilere dadı hizmeti veriliyor. Uçan dadı adlı proje çerçevesinde verilen hizmet sayesinde müşteriler rahat bir şekilde yolculuk yaparken bebeklerini güvenli ellere teslim ediyorlar. Ayrıca bu yolla ağlayan bebekler yüzünden diğer müşteriler de rahatsız olmuyor. Bebeklerin altlarını değiştiren, eğlendiren ve besleyen uçan dadılar müşteriler tarafından oldukça beğeniyle karşılandı.

Güneş Gözlüğü Doktoru

doktor

Gölge doktoru olarak ünlenen, Maldivler’de bulunan Four Season Resort’un güneş gözlüğü temizleyicisi, müşterilerin kirlenen ve lekelenen güneş gözlüklerinin temiz kalmasından sorumlu. Müşterilerin onu ilk gördüğünde doktor sandığını söyleyen gölge doktoru, güneş gözlüğü temizleyicisi olduğunu söylediğinde insanların şaşırdığını belirtiyor.

Alışveriş Yardımcısı

alışveriş

Porto Riko’da bulunan Sheraton Hotel şubesinde bulunan alışveriş yardımcısı, insanların daha fazla harcaması yapmasını sağlayan özel bir göreve sahip. Alışveriş yardımcıları genelde insanların gereksiz harcamalar yapmasını engellemekle görevliyken bu sefer işler biraz farklı. İnsanların farklı zevklerini ve ihtiyaçlarını anlayarak onlara uygun alışveriş imkanlarını tanıtan ve gösteren alışveriş yardımcısı ayrıca haritalar ve göstergelerle alışveriş imkanlarını müşterilere sunuyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here