Dünyanın En Küçük Akıllı Termometresi

2

Wishbone adlı ürün, dünyanın en küçük ve en akıllı termometresi.

7836eb6f6fe91eb346640b0d043e0471_large

Wishbone, bebeklerin rahatsızlıklarını daha iyi anlayabilmek ve geçmiş rahatsızlıklarının kaydını tutarak gelecek sorunları önlemek amacıyla geliştirilmiş, ebeveynlerin hayatlarını kolaylaştıracak akıllı bir termometre.

Termometrenin ilk göze çarpan özelliği herhangi bir temasa ihtiyaç duymaması. Bebeğin ateşini belirli bir uzaklıktan ölçebilen cihaz bu sayede bebeğinizi de rahatsız etmeden işini halledebiliyor. Bunun yanında termometre uygulamaya geçildikten sadece 2 saniye sonra bebeğin ateşini başarılı bir şekilde ölçebiliyor. Bunun yanında sahip olduğu akıllı uygulama sayesinde alınan veriler saklanarak analiz edilebiliyor ve gelecek zamanlarda incelenebiliyor. Bu özellik, ebeveynlerin bebeklerinin iyileşme sürelerini ve metodlarını da kayıt altına alarak daha başarılı bir şekilde tedavi imkanı sunuyor.

Android ve iPhone cihazlarının kulaklık girişi sayesinde rahatlıkla kullanılabilen cihaz akıllı telefon uygulaması ile de ebeveynlere yardımcı oluyor. Cihazın ince uzvunda ateş ölçen sensörler bulunurken kalın uzvunda ise cihazın baterisi bulunuyor. Sahip olduğu infrared sensörler, termometrenin oldukça başarılı bir şekilde ateş ölçme işlemi yapmasına imkan verirken bu işlemi bilinen klasik termometrelerden çok daha hızlı, 2 saniye gibi bir sürede yapma şansı tanıyor.

Cihazı, ateşin ölçmek istediğiniz kişiye 3 ila 5 santimetre uzakta 2 saniye gibi bir süre tutmanız, ateş ölçme işleminin başarıyla gerçekleşmesi için yeterli olmaktadır.

Ürün Kickstarter üzerinden 60 bin dolarlık fon kazanmış durumda. Satış fiyatı ise sadece 26 dolar. Ürün Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here