Dünyanın En Çok Kazanan Youtuber’ları

En zengin youtuberlar arasında PewDiePie
PewDiePie

Milyonluk Kanalları ve Milyonluk Gelirleri İle Zengin Youtuber’lar

YouTube platformu birçok özgün içerik yayımcısı için yeni ekmek kapısı oldu. Farklı ve özgün içerikli videolar çeken ve videolara ek olarak canlı yayın yapan birçok kişi kısa sürede YouTuber olarak adlandırılmaya başladı. İlk etapta takipçileri, videoları milyonlarca kişi tarafından izlenir hale geldikçe de kazançları arttı! Hem Youtube gelirleri kazanan hem de içerikleri doğrultusunda markalarla reklam iş birliklerine gidip “influencer marketing” dijital pazarlama yöntemini kavramlaştıran youtuber kitlesi haliyle birçok kişinin markajına takıldı. Tüm dünya genelinde inanılmaz gelirleri ile zengin youtuberlar sıralamamıza başlıyoruz. Bu yazımızda dünyanın en çok kazanan Youtuberları kimler ve ne kadar kazanç sağlıyorlar hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Dan Middleton – DanTDM

DanTDM olarak çevrimiçi olarak bilinen Daniel Robert Middleton, bir İngiliz YouTube kişiliği, profesyonel oyuncu ve yazar.
Ian West/PA Images via Getty Images

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube’un en çok kazanan isimlerinden biri olma unvanı Dan Middleton’a ait! 21 milyon abonesi ve yayımlandıktan saatler sonra milyonun üzerine çıkan izlenme sayısı ile geçtiğimiz yıl 18,5 milyon dolarlık bir servet edinen Middleton, 6 yıldır YouTube için içerik üretiyor. Videoları 12 milyardan fazla görüntülenen genç Youtuber DanTDM kanalı ile oyun severlerin gözdesi olmayı sürdürüyor.

Ryan – Ryan Toysreview

Ryan ToysReview bir çocuk YouTube kanalıdır. Kanalda annesi, babası ve ikiz kız kardeşleriyle birlikte Aralık 2018 itibariyle 7 yaşında olan Ryan Kaji bulunuyor.
Photo by Rich Fury/Getty Images

Dünyanın en çok kazanan çocuğu aynı zamanda dünyada en çok para kazanan Youtuberlar’ın da başında geliyor. Kanalında 19 milyon abonesi var ve oyuncak incelemelerinin yapıldığı bu kanaldaki videolar çılgın gibi izleniyor. Amerikalı Ryan oldukça sıkı çalışıyor, neredeyse her gün bir video paylaşan küçük Youtuber’ın 2018 senesinde 22 milyon dolar kazandığı biliniyor. Youtuber Ryan’ın bir özelliği daha var, onun hakkında herkes her bilgiye erişemiyor. Küçük youtuberın ne soyadı ne de yaşadığı yer biliniyor. Aynı şekilde annesi ve babası kendi kimliklerini de açık etmiyor.

İlginizi Çekebilir
Youtube’dan Para Kazanmanın Yolları

Jake Paul – Logan Paul

Logan Alexander Paul, Amerikalı bir internet kişiliği, oyuncu, yönetmen ve müzisyen. Paul, eski Internet video hizmeti olan Vine'da paylaşılan videolarla ün kazandı, ardından platform kapandıktan sonra Facebook ve YouTube'a taşındı.
Photo by Kevin Mazur/Fox/Getty Images

İki kardeş ve iki YouTuber… Ayrı ayrı kanalları bulunsa da kardeşleri bu listemizde ayırmak istemedik. İki kardeşin ortalama olarak 36 milyon takipçisi var ve ikisinin toplam kazancı dudak uçuklatıyor. Paul ailesi Youtube üzerinden paylaştıkları videolar ve yaptıkları reklam anlaşmaları sayesinde 2018 yılında 36 milyon dolarlık bir gelirin sahibi olmayı başardı.

Coby Cotton, Garrett Hilbert, Cory Cotton, Tyler Toney, Cody Jones – Dude Perfect

Dude Perfect, YouTube'a düzenli olarak video yükleyen Frisco, Texas’tan bir Amerikan spor eğlence grubudur. Grup, hepsi Texas A&M Üniversitesi'nde eski lise basketbol oyuncuları ve kolej oda arkadaşı olan ikizler Coby ve Cory Cotton, Garrett Hilbert, Cody Jones ve Tyler Toney'den oluşuyor.
Photo by Logan Bowles/PGA TOUR

5 arkadaş ve bir panda sloganıyla açtıkları kanallarında bugün 41 milyon 489 bin takipçileri bulunuyor. 2018 yılından bu yana hızla artan takipçi sayıları Youtuber tayfasının kazançlarını da yükseltiyor. Forbes’in açıklamalarına göre 2018 yılında en çok kazanan Youtuberlar arasında yer alan Dude Perfect ekibinin geliri 20 milyon dolar seviyesinde seyrediyor.

Jeffree Star – Jeffree Star Cosmetics

Jeffrey Lynn Steininger, ve artık tamamen resmi olan adıyla Jeffree Star, 15 Kasım 1986 yılında doğmuştur. Kendisi Youtube ünlüsü, şarkıcı, söz yazarı, makyöz, moda tasarımcısı ve model'dir.
Rosdiana Ciaravolo/Getty Images

Uzun zamandır yakından takip edilen Jeffree Star yayımladığı makyaj videoları ve takipçilerinin güvenini kazandıktan sonra kendi adında bir kozmetik firması sayesinde yılda 18 milyon dolar kazanıyor. 2018 yılının en çok kazanan Youtuberlar listesinde yer alan Jeffree Star’ın kanalında 14 milyon abone bulunuyor. Diğer youtuberlar ile kıyaslanınca abone sayısı az görünse de 1 gündür yayında olan videoları 3,4 milyon kişi tarafından izlenmiş oluyor. Farklı tarzı, eğlenceli içerikleri ve makyaj yeteneği ile Jeffree birçok Youtuber için de ilham kaynağı olmayı sürdürüyor.

Evan Fong – Vanoss Gaming

Evan Fong, Kanadalı bir internet kişiliği ve video oyunu yorumcusu. En çok çevrimiçi takma adı olan VanossGaming altında tanınıyor, burada YouTube'da ve çeşitli video oyunları oynayan diğer içerik oluşturuculara montaj tarzı videolar yayınlıyor.
David Livingston/Getty Images

Kanadalı Youtuber çektiği oyun videoları ve sıkı takipçileri sayesinde en çok kazanan Youtuberlar listesine girmeye hak kazandı. Klasikleşen oyunları oynayan, oyun severlerin dikkatini dinamikliği ile çeken ve kendisine bir kitle oluşturduktan sonra müzik dünyasına da adım atan Youtuber 2018 senesinde 17 milyon dolarlık bir kazancın da sahibi olmayı başardı.

Felix Kjellberg – PewDiePie

Felix Arvid Ulf Kjellberg ya da PewDiePie, Göteborg, İsveç doğumlu YouTuber. 2013'ten bu yana PewDiePie YouTube'da en çok abonesi olan kanaldır. Kanalın 16 Nisan 2019 itibarıyla 94 milyonu aşkın abonesi var.
Vincent Sandoval/WireImage

Listemizin en çok takipçiye sahip olan Youtuber’ı şüphesiz Felix Kjellberg; 95 milyon abonesi bulunuyor ve haliyle en zengin Youtuberlar sıralamasında da ön safhalarda yer alıyor. 1 gün önce yayımlanan videoları 4 milyon, 3 haftalık sponsorlu videoları ise 95 milyon izlenen Felix Kjellberg geçtiğimiz yıl 16 milyon dolar civarında bir gelir elde etti. Yakın zamanda yaşanan skandallara adı karışsa da PewDiePie kanalı takipçilerinde bir azalma yaşanmadı, hatta geçtiğimiz yıla göre kanalın takipçi sayısı 20 milyon arttı.

Mark Edward Fischbach – Markiplier

Mark Edward Fischbach, YouTube'da kullandığı Markiplier takma adıyla da tanınır, Amerikan YouTuber. Aslen Ohau, Hawaii'li olan Fischbach, kariyerine Cincinnati'de başlamıştır. Günümüzde Los Angeles'ta yaşamaktadır.
Ronen Tivony/NurPhoto via Getty Images

Şu an 23 milyon 722 bin takipçisi bulunan Mark Edward Fishbach, Markiplier isimli kanalı sayesinde hatırı sayılır bir kazanç elde ediyor. 1 gün önce yayımladığı videolar milyonun üzerinde seyrediyor ve kanalının zenginliği Mark’ın gelirlerinin sürekliliğini sağlıyor. 2018 yılında 17,5 milyon dolar kazanan Youtuber, yayınlarını aksatmadan takipçilerine seslenmeyi sürdürüyor.

En Çok Kazanan Türk Youtuberlar

Dünya genelinde en çok kazanan Youtuberlar listemizde henüz bir Türk Youtuber bulunmuyor. Ancak Türkiye Youtuberlar için giderek değerlenen bir pazar olmayı sürdürüyor. Nitekim Türk Youtuberlar da internetten para kazanmak isteyen binlerce kişinin takibinde kalıyor. Barış Özcan, Ruhi Çenet, Danla Biliç, Enes Batur, Reynmen ve Orkun Işıtmak gibi isimler en çok kazanan Türk Youtuber’lar sıralamasında yer buluyor.

Bu konular da ilginizi çekebilir

Deniz ÖZ
Uluslararası İlişkiler mezunu, ancak devletler arası ilişkileri kavramak yerine şirketler arası ilişkilere yönelen; sosyal medya ve dijital pazarlama odağında içerik yönetimi özelinde kariyerinde ilerleyen içerik yazarımız reaksiyonlarınıza fazlaca değer veriyor. Kırmayın, üzmeyin varsa iletmek istediğiniz doğrudan kendisine bilgi verin.

1 YORUM

  1. Avona ücretsiz üye olmak ve hediye almak isterseniz bana dönün ve çevreniz de üye olmak istiyenler varsa bana söyleyen o kisiye hediye veryoruz watsap hat 0531205 5400

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here