Dünyanın İlk Akıllı Pedalı Connected Pedal

Dünyanın İlk Akıllı Pedalı Connected Pedal

Connected Pedal adlı bisiklet pedalı, sahip olduğu akıllı özellikler sayesinde tüm aktiviteleri kayıt altına tutarken bisikletleri çalınmaya karşı koruyor.

connected

Indiegogo üzerinden tanıtımı yapılan Connected Pedal adlı ürün, bisikletleri çalınmalara karşı, telefon bildirimleri ve titreşimle uyararak önlem sağlıyor. Bunun yanında bisikletin konumunu nereye giderse gitsin GPS sistemi sayesinde harita üzerinde gösterebilen ürün, dolaşılan güzergahların kaydını da otomatik olarak harita üzerinde tutuyor. Bunun yanında bir sağlık aktivite uygulaması gibi çalışabilen cihaz, yakılan kalorileri ve günlük yapılan çalışmaları kayıt ederek istatistik olarak bilgi sunuyor. Bluetooth ya da WiFi gibi bağlantı sistemlerine ihtiyaç duymayan özel bir çipe sahip ürün kesinlikle telefon baterisinden de harcamıyor.

Ürün kolay bir şekilde monte edilebilir bir sisteme ve sahip ve her türlü yetişkin bisikletine uygun bir şekilde tasarlanmış.

Fransa merkezli bir şirket tarafından geliştirilen Connected Pedal, şimdilik 130 dolara satılıyor. Kampanya süresi henüz bitmemiş olan ürün 50 bin dolarlık hedefine çok yaklaşmış durumda. Şu anda yaklaşık 43 bin dolarlık fon elde eden firma ürünün piyasaya çıkması ile fiyatlarının da değişeceğini belirtiyor.  Ürün Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here