Dünyanın İlk Android Bilgisayarı 20$

8

Remix Mini adlı dünyanın ilk, mini bilgisayarı tanıtıldı.

2d5d9c82e8e54453e35f2b654fef65dd_original

Android tabanlı ve mini olma özelliklerine sahip dünyada bir ilk olan Remix Mini, Remix işletim sistemine sahip. Bu sayede, Android uygulamalarını tamamiyle gerçekleştirebilen cihaz aynı zamanda çoklu pencere, görev yöneticisi, mouse ve klavye desteği ve daha bir çok bilgisayar özelliğine de sahip.

Kickstarter üzerinden tanıtılır tanıtılmaz patlama yapan cihaz, şu ana kadar tamı tamına 1.2 milyon dolarlık fon elde etmeyi başardı.

d1ff03e4bc1c505eb3188947938f9636_original

Bildiğimiz bilgisayarlardan çok ama çok daha küçük bir boyutta olan Remix ile bilgisayar görevleri rahatlıkla yapılabiliyor. Bunlar arasında, internette dolaşmak, ofis uygulamaları kullanmak, birden fazla pencere açarak çoklu işlem yapmak, görsel düzenleme programları kullanmak ve Android uygulamalarının tamamına erişim sağlamak gibi özellikler var.

Cihaz ayrıca, Ethernet, WiFi, Bluetooth 4.0, USB gibi bağlantı yöntemlerini desteklemektedir. Cihaz klasik bilgisayarların hacadığı 65 ila 250 watt yerine sadece 10 wattlık bir enerji ihtiyacı duyuyor. Bu sayede oldukça büyük bir tasarruf sağlıyor. Bu kadar az enerji ihtiyacına rağmen performansından ise ödün vermiyor. Ürünün fiyatı ise 20 dolar gibi oldukça cüzi bir miktar. Ürün Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here