Dünyanın İlk Hayvan Kamerası Playdate

Playdate ile Pet sektörüne yeni bir ürün giriyor.

Eğer bir evcil hayvana sahipseniz bakımının ne kadar zor olduğunun farkındasınızdır. Öyle ki evcil hayvanı olan bir şahıs için hayatta plan yapmak veya çalışmak biraz daha zordur. Eğer bir bahçeniz yoksa köpek veya kedinizi evinin içerisinde besliyorsanız onları evde yalnız başlarına bırakıp bir yerlere gitmek sıkıntılı bir olaydır. Çünkü evde onların sıkılacağını beklenmedik tepkiler verebileceğini biliyorsunuzdur.

pet - playdate
pet – playdate

Bu durumun önüne geçebilmek için Amerika Birleşik Devletleri’nde Playdate isimli bir proje geliştirildi. Bu proje sayesinde siz evde olmasanız bile köpeğiniz veya kedinizin oyuncağı olan Playdate ürününü akıllı cihazınıza bağlayabilir ve nerede olursanız olun Playdate sayesinde evcil hayvanlarınızı kontrol edebilirsiniz. Hatta playdate isimli ürünü uzaktan hareket ettirebilir böylelikle evcil hayvanınız ile oyun oynayabilirsiniz.

Bu proje indiegogo sitesinde fon toplamak için iş başında. Playdate için hedeflenen miktar 60.000 Dolar olsa da kısa bir sürede 257.000 dolardan biraz fazla fon toplamayı başardı. Ürünün fiyatı ise 129 dolardan başlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here