Dünyanın İlk Sokak Çorabı FYF

Dünyanın ilk sokak çorabı FYF, mekan dışı aktiviteler için üretilmiş, ayakkabısız kullanım için geliştirilmiş tekstil teknolojisi ürünü

sokak-corabi

“Free your feet” yani ayaklarını özgür bırak sloganı ile lanse edilen ve FYF adını da buradan alan dünyanın ilk mekan dışı aktivite çorabı büyük bir ilgi ile karşılaştı. Kickstarter üzerinden tanıtılan ürün kısa bir sürede yaklaşık 300 bin dolarlık fon elde etmeyi başardı.

Özel bir tekstil teknolojisi ve yine özel bir kumaş kullanılarak üretilen FYF, mekan dışı aktivitelerde ayakkabısız bir şekilde kullanılabiliyor. Dyneema adı verilen özel bir kumaş ile üretilen çoraplar, çelikten tam 15 kat daha sağlam. sahip olduğu özel dikiş sistemi sayesinde ayağınızın zarar görmesini, kesilmesini ve çizilmesini engelliyor. Doğa aktivitelerinde bile kullanılabilen ürün yapılan testlerden de tam not almış.

Genel olarak spor aktiviteleri için kullanılan ürün, sahip olduğu dayanıklılığın yanında esneklik sayesinde spor aktivitelerinin daha rahat geçmesini sağlıyor.

Ürünün Kickstarter üzerindeki kampanyasında son 6 güne girilmiş durumda. Çorabın bir çiftinin fiyatı ise 50 dolar. Toplu alımlar için ise farklı fiyat kampanyaları bulunuyor. Ürün Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here