Duvarlara resim yapmak.

Duvarlara resim yapmak.
Duvar süsleme

Duvarlara resim yapmak

Duvarlara resim yapma fikri boyacıları ve sanatçıları yakından ilgilendiriyor. Özellikle camilerde yapılan duvar süslemeleri artık evlere de girmeye başladı. Duvar süsleme sanatı diye tabir edebileceğimiz bu iş fikri farklı modeller ve çalışmalar ile müşteriye sunulduğunda çok güzel tepkiler alınmasına sebep oluyor.

Duvar süsleme
Duvar süsleme

Duvar süsleme işinde gelişen teknolojiden yararlanarak boya yapılacak alana dair bir şablon oluşturuyorsunuz. Daha sonra bu şablonu müşterinin istediği renklerde boyuyorsunuz. Anlatırken kolay gibi gelse de uygulama işi biraz meşakkatlidir.

Bu işin fiyatlandırması normal boya işinden 4-5 kat daha fazladır. Nedeni ise özel tasarım ve özel teknikler kullanılmasıdır. Azerbeycan’da bir çok örneği bulunan bu işi daha çok zengin kitle evlerine yaptırmaktadır. Örneğin videoda kendi evine duvar süsü uygulaması yapan bir kişinin çalışmasını izleyebilirsiniz.

4 YORUMLAR

 1. Merhaba
  Bu sefer duvar resmi ile alakalı yorum yapmayacağım ama
  bir fikrim var.
  Ev hanımları bu işi rahat yapar pazarını bulursa tabi ki…İş şu;
  tek güllerden alıyoruz (tanesi 0,10 ytl civarı idi)Ve bildiğimiz soba boyası(galvaniz) ile boyuyoruz ve satıyoruz.Ve hatta bu boyanan çiçeklerle gondol süslemesi yapıyoruz.
  Boyanan çiçeklerin tanesini 3-4 sene önce 0,50 ytl den satıyorduk.Bir kişi en az 10 tane alıyordu.1 ayda 800 civarı satmıştık.
  Öööyle bi rüzgar gibi bir iş gelip geçiyor ama o anki sıkıntıya merhem oluyor.
  Paylaşmak istedim.

 2. İşte Sır burada.Düşünceleri takip etmek ve onları harekete geçirmek.Tebrikler ilgiyle takip edeceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here