E bay Satış Uzmanı Nasıl Yılda 25 Milyon Dolar Kazanıyor

Linda Lightman internet üzerinden yılda 25 milyon dolar kazanıyor. eBay üzerinden işini kuran 53 yaşındaki kadın internetten para kazanmak ve eBay üzerinden satışları arttırmanın nasıl yapıldığını 7 madde de özetliyor.

E bay üzerinden satış yaparken dikkat edilecek 7 madde

Linda Lightman
Linda Lightman

1- Site üzerinde araştırma yapın.
Satışa çıkaracağınız ürünlerin benzerlerini bulun ve kaça satıldıklarını araştırın.

2- Satış için İyi bir kullanıcı kimliği seçin.
Bu tavsiyeye zamanında uymadığımı kabul eden Linda Lightman iyi bir kimliğin satışlar üzerinde olumlu etkiler bıraktığını sonradan öğrenmiş.

3- Ürün satışlarında nitelikli resimler kullanın ve detay içeren açıklamalar yapın!
İlanlarınız için birçok resim çekin ve ürünü en güzel şekilde tanıtacak olanlarını kullanın. Açıklamayı da geniş tutmayı unutmayın! Örneğin; kaç yıllık, bedeni kaç, kumaş içeriği ne, yeni mi kullanılmış vs…

4- İlanlarınız için Çarpıcı başlıklar hazırlayın.
Ürünün belirleyicilerini başlıklarınızda kullanmayı unutmayın. Bu şekilde alıcı size kolayca ulaşabilsin. Bunun için diğer ilanlarıda araştırabilirsiniz.

5- Etkili bir kargo ve müşteri servisleri sunun.
Ödeme, teslimat ve iade gibi işlemlerin aksaksız işlemesi gerekmektedir. Müşteri servisi sunanlarsa, her zaman ve her konuda bilgi sahibi olmalıdır. Özellikle kargo firmanıza dikkat edin.

6- Her zaman güvenilir ve dakik olun.
Satılmış ürünlerin belirlenen zamanda yerine ulaşmasını sağlayarak kendinize güvenilir bir isim yaratın.

7- Ve En Önemlisi Yaptığınız işten keyif alın!
Eğer bu işi sadece para kazanmak amacıyla yapıyorsanız bir şeyler eksik olacaktır. Eksik olanda yaptığınız işi sevmeniz ve keyif almanız gerektiğidir.

Bu işe ilk olarak küçük çocuklarının video oyunlarını satma fikri ile başlayan Linda Lightman‘ın şu anda Ebay üzerinde 140 bine yakın ürünü yer alıyor. Ürünleri ise bayan giyim, erkek giyim, ayakkabı, çanta, takı aksesuarları gibi geniş bir portföyden oluşuyor.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here