Ebru Sanatının Halıya Uygulanması

Ebru Sanatının Halıya Uygulanması
Royal Ebru Halı

Royal Ebru Halı; Bu buluş ebru sanatının halıya uygulanmasında kullanılan boyama yöntemi ile ilgilidir. Halıyı oluşturan boyanmamış krem (ecru) renkli iplikler ebru sanatında kullanılan boyalardan farklı boyalar ile ebru sanatı uygulanarak boyanmaktadır.

Royal Ebru Halı
Royal Ebru Halı

Halılara Türklerin en eski sanatlarından biri olan Ebru Sanatı uygulanmıştır. Ebru, kelime kökeni olan rudan anlaşılacağı gibi bir su sanatıdır. Ebru Sanatı; yoğunlaştırılmış suyun yüzeyinde yüzdürülen boyaları, bu yüzeyde şekillendirip kağıda aktararak yapılır. Gözlemlenecek görüntüler sanki sırlar aleminden bizlere sunulan sonsuzluğu tarif eder. Bu sanatta renk adedi ve desen sınırsızdır. Oysaki makine halılarında renk en fazla sekiz adet, desen ise sınırlıdır.

Firma, buradan yola çıkarak sonsuz desenler ve renklerle Ebru Sanatı’nı halıya uygulamaya çalışılmış ve başarmıştır. Bu çalışmayla dünyada bir ilk gerçekleştirilmiştir. Royal Halı, 600 yıllık bir geleneği üretimine uygulayabilmenin ve ülkemizin dünyaya tanıtımını bu sanatla gerçekleştirmenin mutluluğunu taşımaktadır.

Şeyda Elif Güven
Pazarlama Sorumlusu
Pazarlama Dept.
Royal Halı
Tel : +90 (342) 211 26 26-2694
Faks : +90 (342) 211 26 37

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here