Eczacıbaşı 400 milyon $’a yeni fabrika açıyor

YATIRIM 4 AŞAMADA GERÇEKLEŞECEK
Eczacıbaşı CEO’su Erdal Karamercan (sağda) ve İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli, yeni yatırımın dört aşamada tamamlanacağını belirterek, “İlk iki aşama eylülde tamamlanır” dedi.

Yıllık 100 tonluk üretim kapasitesiyle kağıt mendil, havlu ve tuvalet kağıdı üretiminde Türkiye pazarının üçte birini elinde bulunduran İpek Kağıt krize rağmen yatırımlarına devam ediyor. Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından olan İpek Kağıt, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) başladığı yatırımının ilk aşamasını eylül ayında bitirerek tam kapasite ile çalıştırmaya hazırlanıyor. Yalova’daki fabrikada düzenlenen basın toplantısında konuşan Eczacıbaşı Topluluğu Üst Yöneticisi (CEO) Erdal Karamercan, Manisa OSB’de yatırımlarını yoğunlaştıracaklarını söyledi. İpek Kağıt’ın Avrupa’nın önde gelen temizlik kağıdı üreticisi olduğunu dile getiren Karamercan, yatırımlarına devam ettiklerini ifade etti.

YENİ PROJELERE DEVAM
İpek Kağıt’ın kurulduğu gün 6 bin ton olan üretim kapasitesinin şimdi 100 bin tona ulaştığını söyleyen İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli, fabrikanın açıldığı günden bu yana yüzde 100 kapasiteyle çalıştığını söyledi. Eylül ayında Manisa’da açılacak olan fabrikanın da tam kapasite çalışacağını ifade eden Nişli kapasiteyi kademeli olarak artıracaklarını söyledi. Nişli, “Manisa yatırımımızı 4’e böldük. İlk aşama 40 milyon dolarlık yatırımdan oluşuyor. Eylül ayında bitecek. Yatırım tamamlandığında 1000 kişilik istihdam ve 400 milyon dolar yatırıma ulaşacağız dedi.

Misafire tuvalet kâğıdı alan var
2002 yılında başlattıkları çalışma ile bugüne kadar 2 milyondan fazla hanenin kapısını çalarak temizlik kağıdının tanıtımını yaptıklarını anlatan Nişli, yüzde 20’lik başarı oranı yakaladıklarını ve bazı kişilerin tuvalet kağıdına ‘misafir ürünü’ olarak baktıklarını söyledi. Avrupa’da temizlik kağıdı tüketimi kişi başına 11 kilogram iken Türkiye’de bu miktarın 1.7 kilogram olduğunu vurgulayan Nişli, “Türkiye temizlik kağıdı ile çok geç tanıştı. Tuvalet kağıdında Avrupa Türkiye’nin 8 katı. Kullanımı artırmak için sosyal sorumluluk projeleri üstlendik” diye konuştu.
Kaynak:Türkiyegazetesi

13 YORUMLAR

  1. ben almanyada yasiyorum temelli dönmek istiyorum onun icin is ariyorum 22 yasindayim su an calisiyorum iki yabanci dilim var askerligimide yaptim

  2. fabrika hayırlı uhurlu olsun manisa icin hepinizi kutluyorum allah yuzunuzu guldursun bol bol kazanc saglasın size ve ailenize

  3. BENDE BURAYA İNTERNET ÜZERİNDEN CV GÖNDERDİM.BANA MAİL OLARAK UZMANLIK ALANIMA UYGUN POZİSYONDA CEVAPLAR GELDİ.AMA HALA BİR İŞ GÖRÜŞMESİ İÇİN FABRİKAYA ÇAĞIRILMADIM.BU ŞİRKET BÜNYESİNDE ÇALIŞMAM İÇİN UYGUN BİR İŞ VERİLİRSE SEVE SEVE ÇALIŞMAYI ÇOK İSTERİM.ELEMAN ALIMLARI NE ZAMAN OLACAK BUNUNLA İLGİLİ CEVAP VE TELEFON NUMARASI VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER….

  4. bende internet üzerinden cv yolladım.bana benim uzmanlık alanıma uyan cevaplar geldi sadece.ben umutlanmıştım bana cevap geldi diye ama benide bünyenize kabul ederseniz sevinirim.

  5. iş başuruları ne zaman ve nasıl yapılacak ..personelde arana özellikler nelerdir? bilgi veririseniz seviniriz. iyi çalışmalar

  6. çalışmak iştiyorum bu işde ne olur bana iş verin evliyim çocuk yok 23 yaşındayım babm sakat aileme bakmak istiyorum burayı uygun buldum iş verirseniz sevinirim

  7. acaba ne zaman başlayacak eleman alımı ve nereden form dolduruluyor iletişim kurabileceğimiz adres telefon var mı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here