Eeears plastik kulak temizleyicisi istediği yatırımı aldı

plastik kulak temizleyicisi

Kulak temizleyicisi

Eeears tekrar kullanılabilir kulak temizleyicisi ilgi gören iş fikirleri arasında yerini aldı. Eeears tekrar kullanılabilir kulak temizleyicisi %100 yumuşak ve hipoalerjenik tıbbi silikondan yapılan bir ürün. Kısa sürede 15.000 Euro barajını geçen ürün iş fikri eski tarz pamuklu kulak temizleyicilerin yerine geçmeye çalışıyor. Fikir temel olarak herkesi etkileyen günlük yaşam problemlerine odaklanarak ortaya çıkmış.

plastik kulak temizleyicisi

Her yıl 22 milyar üretilen kulak çubukları çevreye büyük zararlar vermeye başladı. Yılda 8 milyon ton plastik sadece okyanuslara atılıyor ve 2018’de Fransa, plastik pamuklu çubuk satışını yasaklayan ilk ülke olacak.

Eeears plastik kulak temizleyicisi videosu

Tüm bunlara karşı plastik ve tekrar kullanılabilen kulak çubuğu üretme fikrini geliştiren Fransız Sofiane Lozano istediği yatırımı ilk 72 saatte toplayarak ürünün gerçektende ilgi çektiğini kanıtladı. 9 Euro‘dan başlayan fiyatlar ile satılan Eeears kulak çubuklarının 3 rengi bulunuyor.

kulak temizleyicisi

Girişimci fikri yapabilmek için 3D kulaklar üzerinde projeyi simüle etmek için medikal 3B yazılımlarla birlikte çalışmış. Tıbbi ekipmanlarda uzmanlaşmış Fransız imalatçıları ile ilk prototipleri geliştiren girişimci mümkün olan en iyi silikon kullanmaya çalışmış. Kullanıcının güvenliği için kulak zarına asla dokunmayacak şekilde geliştirilen ürün 2017 yılının Aralık ayında tüketicilere gönderilmeye başlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here