Ege Üniversitesi Girişimci Kampüs Projesi

Ege Üniversitesi ve LİYAKAT Derneği Girişimci Kampüs Projesi

Ege Üniversitesi (EÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ve Lider Yaratıcı Katılımcılar (LİYAKAT) Derneği işbirliğinde hayata geçirilecek Girişimci Kampüsü projesinde, yeni girişimciler, projelerini gerçekleştirip iş sahibi olacak. Ege Üniversitesi (EÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ve Lider Yaratıcı Katılımcılar (LİYAKAT) Derneği işbirliğinde hayata geçirilecek Girişimci Kampüsü projesinde, yeni girişimciler, projelerini gerçekleştirip iş sahibi olacak. Ege Üniversitesi Girişimci Kampüs Projesi

Ege Üniversitesi Girişimci Kampüs Projesi
Ege Üniversitesi Girişimci Kampüs Projesi

Genç fikirleri hayata geçirmek ve güçlü girişimcileri iş sahibi yapmak üzere bu yıl ikincisi gerçekleştirilen projenin protokolü İzmir’deki Levent Marina Sipari Restoranda düzenlenen törenle imzalandı. Genç fikirleri destekleyerek, kendilerini ifade edebilecekleri bir platform oluşturulması hedeflenen projeye 18-40 yaşları arasında, 130 girişimci adayının katılması bekleniyor. Başvuruları 10 Ekim’de başlayacak projede eğitimler EÜ İİBF eğitmenleri tarafından verilecek. Eğitimlerin sonunda başarılı olan girişimcilerin ürettiği projeler ödüllendirilerek, onlara sağlanacak desteklerle iş fikirlerini hayata geçirilmesi sağlanacak.

Törende konuşan LİYAKAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, dernek olarak kuruldukları günden bu yana girişimciliğe ayrı bir önem verdiklerini belirterek, “Bu süreçte gençlerin ve kadınların girişimcilik projelerine destek olmaya çalıştık, bugün dünyada girişimcilik çok büyük önem kazandı. Bazı Avrupa ülkelerinde girişimcilik daha ilköğretim okullarında ders olarak okutuluyor. Ülkemizde de üniversitelerde ders olarak verilmeye başlandı. Bu yıl Ege Üniversite ile bu projenin ikincisi düzenlemekten büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Projede, genç girişimcileri destekleyerek, kendilerini ifade edebilecekleri bir platformu oluşturmak istediklerini ifade eden Girişim Kampüsü LİYAKAT Proje Koordinatörü Burcu Bekemler, “Girişimcilik projelerini, gençleri ve değerli iş fikirlerini ülke ekonomisine kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Bekemler, projede eğitimler sonunda başarılı bulunan 15 projenin yarışacağını kaydederek, finale kalan projeler konusuna göre uzman mentorların destekleri ile ticari hayata geçirileceğini ve böylelikle girişimcilerin, projelerinin ticari hayatta uygulanabilirliğini işin ehillerinden öğreneceklerini söyledi. Konuşmaların ardından, LİYAKAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi ve EÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Jülide Keskin proje protokolünü imzaladı. Ege Üniversitesi ve LİYAKAT Derneği Girişimci Kampüs Projesi – Ege Üniversitesi Girişimci Kampüs Projesi

Genel Bayilik Başvuru Formu :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here