Ek işler hakkında

Ek işler

İşlerimin yoğunluğundan dolayı bir süredir iş fikirleri hakkında yazamıyorum.Ama yakında yeni fikirler ve yeni konularla yazmaya devam edeceğim.Bu arada ek iş için fikir isteyen arkadaşlar oluyor.Sizlere düşünce olarak yardımcı olmak ve beraber düşünebilmek için daha ayrıntılı bilgiler gerekiyor.

Yapmak isteyeceğiniz veya tavsiyelerde bulunacağım iş için ayrıntıların önemi büyük.Mesela 8 saat vardiyalı sistemde çalışan bir işçi ile 08:00-18:30 arası arası çalışan bir işçinin ek iş için ayıracağı zaman farklıdır.Bir ev hanımının ek işe ayıracağı zaman çocuklu olup olmadığına görede farklıdır.

Ayrıca ek gelirdeki beklentileriniz çalışıyorsanız maaşınızın en çok yarısı veya üçte biri kadar olmalıdır.Çalışmıyorsanızda belirli bir kazancı hedeflemeniz gerekmektedir.

Ek gelirde çok büyük rakamları hedeflemek ve ulaşamamak sizleri başladığınız yere geri götürebilir ve borçlanmanızada sebeb olabilir.O yüzden mantıklı davranarak hedeflerinizi başlangıç için ihtiyacınız kadar belirtmelisiniz.

Bu arada sizlerden gelen mailleri cevaplamaya çalışıyorum.Ve mail gönderenlere bir form gönderiyorum.Bu formdaki bilgilerin sağlıklı olması gerekiyor.

Bu tavsiyeler para amaçlı değildir yapıp yapmamakta tamamen serbestsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here