Ekmekiçi yurtdışına açılıyor

Geleneksel lezzetleri ekmeğin arasında servis yaparak restoran zinciri kuran Ekmekiçi, İskandinav ülkelerine 1.5 milyon dolarlık yatırım yapacak.

2008 yılına kadar sadece İzmir’de kendi şubelerini açan Ekmekiçi, yoğun talep üzerine altyapısını oluşturarak franchising sistemi ile yurtiçinde 1.5 yıl içinde 17 şubeye ulaştı. Gelecek dönemde franchising sistemine devam etmeme kararı alan firma, ağırlığını yurtdışına verecek.


ABD dahil 14 ülkede marka tescillerini sonuçlandıran Ekmekiçi sahibi Veysi Öncel, yurtdışına İskandinav ülkeleri ile açılmaya başlayacaklarını belirterek, et ihtiyacını oradaki ülkelerden sağlayacaklarını dile getirdi. Öncel, “O bölgede kuracağımız üretim tesislerinde, buradaki formülleri uygulayacağız. Bir yerde üretim tesisi kurup, oradan diğer ülkelere yayılacağız” dedi.


2000 yılında ilk şubelerini İzmir’de Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde açtıklarını belirten Öncel, şu anda altısı franchise olmak üzere 10 şube ile hizmet verdiklerini, 2012 yılından sonra yurtdışına açılacaklarını ve şube sayısını da artıracaklarını söyledi. Öncel, 2012 yılından sonra şube sayısını artırma çalışmalarına başlamış olacaklarını dile getirerek, firmanın altyapısını daha da güçlendireceklerini ve kendi şubelerini kendileri açma hedefinde olduklarının altını çizdi. Artık franchise vermeyi düşünmediklerini vurgulayan Öncel, “Franchise konusunda çok zorlanıyoruz. Aynı lezzet ve kaliteyi, aynı standardı tutturmaya çalışıyoruz ama ne kadar çok ceza kesilse de, ne kadar çok yaptırım uygulansa da, maalesef istediğimiz gibi yapmakta zorlanıyoruz” diye konuştu.


Ekmekiçi’nin 10 şubesinde 6 milyon dolara yakın ciro elde ettiklerini belirten Öncel, 2010 yılında 7.5 milyon dolar ciro hedeflediklerini söyledi. Öncel, “Merdivenleri yavaş yavaş tırmanmayı ve büyümeyi hedefliyoruz. Devamlı olarak yeni ürünlerimizle çeşitliği artırmaya çalşıyoruz. Hedeflediğimiz rakamlara yakında ulaşmış olacağız” dedi.
Kaynak:gıdateknik.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here