El Torito franchising

El Torito restorantlar zincirinin kurulması gerçek bir başarı öyküsüdür.Eskiden savaş uçağı pilotu olan LARRY,ayrıca hukuk öğrencisidir. LARRY CANO 1954 yılında sınırlı bir bütçe ile CALIFORNIA’nın ENCINO kentinin VENTURO bulvarında,ahşap bir evi kiralayarak burayı Meksika ambiyansına göre hazırlanmış bir restorant olarak dekore eder.
LARRY kullandığı basit malzemelerle,son derece sıcak ve otantik bir mekan yaratır. Restorantın açılış gecesi,aşırı ilgiden dolayı yemekler kısa sürede tükenir.Çekici,lezzetli yemeklerini bir bayram atmosferinde sunduğu bu restorant her gün dolup taşmaya başlayınca,LARRY hemen karşısındaki restorantıda alarak bünyesine katar.
Bu sırada arkadaşı ona uğur getirmesi için seramikten yapılı bir küçük boğa (EL TORITO)hediye eder.Bu noktadan sonra restorantın adı EL TORITO olmuştur. CANO’nun başarısındaki en önemli sırrı fiyatlarını kabul edilebilir bir seviyede tutarak kusursuz bir servis anlayışı ile birleştirilmesinden ileri gelmektedir.EL TORITO Meksika restorant zincirine gün geçtikçe halkalar eklemeye devam etmiştir.A.B.D – Japonya – Türkiye ve Abu Dabi’de misafirlarine hizmet vermektedir.

 

Ek Bilgiler: El Torito firması kapanmıştır.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here