Eldiven Dostu Dokunmatik Ekran

Eldiven Dostu Dokunmatik Ekran

Eldiven Dostu Dokunmatik Ekran

Ellerinizde eldivenler takılıyken dokunmatik ekran parmaklarınızı algılayamayacağı telefonunuzu kullanamazsınız. Ancak yeni üretilen bir ekran koruyucu bu durumu tersine çeviriyor.

glovys-smartphone-gloves

Diyelim ki soğuk bir havada ellerinizde eldiven takılıyken telefonunuz çaldı. Bir çok insan bu durumda hemen eldivenlerini çıkarmaya uğraşarak telefona cevap vermek için mücadele içine girer. Bu durumu dikkate alan bir firma Glovy adlı bir ekran koruyucu üreterek eldivenlerin dokunmatik ekranlar tarafından algınabileceği bir teknoloji geliştirdi. Klasik ekran koruyucu filmler gibi telefona uygulanan Glovy, istendiği zaman kolayca çıkarılabiliyor.

Koruyu ekran filmi ile dokunmatik ekran arasında, dokunmatik ekranın algılayabileceği bir etki yaratan koruyucu parmaktan gelen basıncı farkederek dokunmatik ekrana iletiyor.

2 farklı katmandan oluşan koruyucu filmin üst tabakasına dokunulduğunda altında bulunan tabakaya deyerek elektirksel bir etki oluşturuyor. Ayrıca ürün bunu herhangi bir enerji kaynağı ya da batarya ihtiyacı duymadan gerçekleştiriyor.

Ürünü klasik bir ekran koruyucu filmi gibi her model telefona uygulayabiliyorsunuz. Ayrıca ürün yıkanabiliyor ve tekrar tekrar kullanılabiliyor.

Ürün aslında ilk başlarda su altında çalışabilecek bir dokunmatik ekran koruyucu olarak tasarlanmaya başlandı ancak ürünün eldivenlerle de rahatlıkla çalışabildiği keşfedildi. Halen geliştirmelerine devam edilen ürün yakın bir tarihte piyasaya çıkacak. Glovy’nin fiyatının ise 35 dolar civarında olması bekleniyor.

Ürün Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here