Electro World TechGuys ile farklılaşıyor.

Esas Holding bünyesindeki elektronik perakende zinciri Electro World, Türkiye’deki 11’inci mağazasını Ankara’da AnkaMall’de açarken, yeni hizmeti ‘TechGuys’la yeni bir rekabet başlatmaya hazırlanıyor.


Electro World Genel Müdürü Bahadır Özbek, Türkiye’deki 11’inci, Ankara’daki dördüncü mağazalarını AnkaMall’da açacaklarını belirterek, “35 bin metrekarede hizmet veriyoruz. Hedefimiz bunu 150 bin metrekareye çıkarmak” dedi.
Yazılım ve kurulum
Aralık ayı sonuna kadar ücretsiz olacak, müşterilerine kurulum ve yazılım konusunda destek sağlayacak TechGuys uygulamasını da başlattıklarnı aktaran Özbek, şu bilgileri verdi: “Bütün mağazalarda TechGuys adını verdiğimiz müşteriye arızalar hakkında doktor gibi yardımcı olacak eleman bulunduruyoruz. Hizmet taklit edilmesi en son rekabet unsuru. Anka Mall’da açılan yeni mağazada bu hizmet, ürünü bizden almayan müşterilere bile verilecek.”
Teşhir ürünleri
Yeni açılacak AnkaMall mağazasında bir fuar alanı şeklinde kullanıma açık ürünlerin olacağını da anlatan Özbek, şöyle konuştu: “Londra, Prag, Oslo ve Roma’daki özel konsept mağazaların bir eşini AnkaMall alşveriş merkezinde hizmete açıyoruz. Bu mağazada beyaz renk ve tüketicinin her yeri görebileceği, kolayca alışveriş yapacağı bir alan sunuyoruz. 1 milyon liralık teşhir ürün kullanıyoruz. 260 tane LCD TV, yine yüzlerce dizüstü bilgisayar ve cep telefonunu mağazaya koyduk. Sadece tüketicilerin dokunabileceği, kullanarak deneyim elde edebileceği fuar merkezi yarattık.”


Dokuz ayda yüzde 56 büyüdük


TÜRKİYE’de büyüklüğü 10 milyar dolar olan elektronik sektörünün beş yıl içinde 15 milyar dolara çıkacağını söyleyen Bahadır Özbek, “2009 ilk 9 ay ile 2008 ilk 9 ayını karşılaştırdımızda tüketici elektronik sektörü yüzde 15.6 daraldı. Biz ise yüzde 56 büyüdük. Sektör 2005 ve 2007’yi arayacak gibi görünüyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here