Emlak dergisi hakında

9

Emlak dergisiyle ilgili bir iş fikrimiz var. Projemizi sizlerle paylaşmak ve geliştirmek istiyoruz. Bulunduğumuz ilde bir çok emlakçı var ama yöresel olarak bu konuda herhangi bir yayın yok. Dergi veya gazete olarak bir yayın çıkartmak istiyoruz. Ön araştırmalarımıza göre emlakçıların ve yatırımcıların böyle bir iş fikrine ihtiyacı var.


Dergi maliyetleri bize biraz yüksek geldi ama gazetede durum farklı, maliyet açısından biraz daha uygun. İlk sayımızı 5.000 adet olarak düşünüyoruz. İsimle ilgili bulunduğumuz şehirin ismini ön plana çıkartacağız. içerik olarak ise emlakçıların ilanlarına yer vericeğiz. Eksik olan yönümüz ise emlakçıların ilanları haricinde içerik olarak neler yapabileceğimiz.Bu konuda sizden fikirlerinizi bekliyoruz.


Dağıtım olarak ise elden dağıtmayı ve ücretsiz dağıtmayı düşünüyoruz. Kahveler, restoranlar, çay bahçeleri ve bir kısmınıda otobüs duraklarına bağlı bulunduğumuz belediyelerden izin alarak stand halinde yerleştireceğiz. Dağıtımla ilgili ayrıca sizinde fikirlerinizi dinlemek istiyoruz.
Gönderen: Erol emlak

9 YORUMLAR

 1. Merhaba, Cok guzel bir fikriniz var. Turkiyede Emlak konusunda cok ama cok buyuk eksiklikler var. Eger ben suan Turkiye de bulunsaydim kesinlikle emlak uzerine yogunlasirdim. Sizinde yaptiginiz cok guzel.
  Suan Kuzey Amerikanin emlak islerini ornek alarak yapabilirsiniz. Turkiyede Emlak ciddiye alinmiyor. Halbuki Turkiyenin en buyuk sektorlerinden bir tanesi. Is konusunda her turlu Fikre ve is ortakligina varim. Ilgilenen varsa gorusebiliriz.
  Saygilar

 2. DİKKAT DİKKAT !!! Evinizden veya iş yerinde artan zamanlarınızda; çalışma saatlerini kendinizin belirleyeceği bir iş mi İSTİYORSUNUZ? İster günde 2 saat, isterseniz daha fazla…Tamamen sizin seçiminiz !.
  Detaylı Bilgi ve Ön Başvuru İçin Lütfen Buraya Tıklayınız : http://jujulailekazaniyoruz.tk

 3. 5000 gazete ile 1000 dergi neredeyse aynı fiyata denk gelebilir iyi bir matbaa bulduğunuzda.Ama dergi gazeteden daha çok kalıcıdır.Dergiyi bir ay boyunca hatta bir yıl boyunca saklanıldığını düşünürsek gazete 1 hafta bile saklanmaz.bence dergi daha iyidir ;)

 4. İçerisinde Sizin için Ev satın almakmı yoksa o evi kiralamakmı karlı hesabını sunabilirsiniz.
  Bu aşağıdaki adreste var
  http://realestate.yahoo.com/calculators/rent_vs_own.html

  ayrıca mortgage almakla ilgili reklamlar alınabilir. Mortgage için başarılı olacağınızı anlatabilirseniz bankalardan reklam alabilirsiniz.
  İçine şehir, semt ve sokak haritaları koyarsanız ev arayanlar saklarlar.
  Ayrıca Şehirdeki önemli telefon numaraları nı koyabilirsiniz. Hastane, tapu müdürlüğü, Nüfus idaresi, vergi dairesi vs. gibi
  Şehir vapur vs. tipi çizelge varsa bunu yayınlayabilirsiniz.

  Büyük hipermarket AVM giriş çıkışlarına standa koyabilirsiniz.
  İçine kuponunuzu ekleyin bu gazete ile gelene komisyon %20 indirimli vs. gibi. Emlakçılar sonuçta gazetenizin işe yaradığından haberdar olmalı.

  Gayrımenkul o kadar büyük bir deryaki fikirlerimi sayfalarca yazabilirim.
  Ancak önemli olan işi baştan doğru yapıp bu gazeteleri/dergileri hangi mecrada dağıtacağınız fikri önemli.
  Mesela lüks konutlar için gazeteleri lüks otellere yerleştirmeniz. Bir şehre yeni gelenler otelde kalır gibi. Rent a car havaalanlarına dağıtmak gibi. Anlaşmalı dağıtacağınız yerlerle önceden yaptığınız dağıtım anlaşmasını gösterirseniz çok daha fazla emlakçı vs. katılır.

  Başarılar dilerim

 5. içerik olarak ev ve dükkan dekorasyonlarına yönelik yazılarda yazabilirsiniz. Böylece zamanla sadece emlakçılar değil tabelacılar, dekorasyoncular ve perdeciler gibi diğer işyerlerindende reklam alabilirsiniz.

 6. kredi alımı, doğal gaz başvurusu su elektrik başvuruları ve üzerine alma, kira kontrat mevzuatları vs gibi resmi işlemlerde istenilen belgeler, edinilmesi gereken belgeler, başvurular ve fiyatları hakkında bilgi verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here