Emlakçılığın Geleceği: Augmented Reality

Bir emlakçısınız ve elinizde kiralık ve satılık bir çok mülk bulunuyor. Peki bu mülkleri elinizdeki tablet üzerinden, içindeymiş gibi göstermeyi istemez miydiniz?

augmented-reality

Augmented Reality adıyla geliştirilen teknoloji sayesinde artık istediğiniz bir bölgeyi 3 boyutlu olarak gezebiliyorsunuz.

Emlakçıların en büyük sorunlarından biri olan daire, dükkan göstermek, bu sistem ile tarihe karışıyor. Potansiyel bir müşteriye sahip olmak istediği mülkü göstermek çoğu zaman masraflı ve çoğuı zaman da boşa harcanan zaman anlamına gelmektedir. Çünkü gösterilen her mülk kesinlikle başarılı ile sonuçlanmamaktadır.

Augmented Reality ise, müşterinize göstermek istediğiniz mülklerin iç ve dış çekimlerini basit bir yöntemle yaparak birleştirebilmekte ve istenildiği zaman, bir tablet ya da bilgisayar yardımıyla içinde dolaşılabilecek şekilde hazırlayabilmektedir.

Kullanıcılar açısından da oldukça büyük bir kolaylık sağlayan sistem, emlakçılar tarafından sunulan eski yöntem kataloglar arasında boğuşmayı engellemektedir. Satışı ya da kirayı gerçekleştirecek mülk sahibi de genel olarak elindeki mülkün güzel yönlerine ön plana çıkarırken hoş görünmeyebilecek durumları bu sayede saklamaktadır. Augmented ile bu durum da ortadan kalkıyor.

Teknolojinin bir diğer güzelliği ise internet üzerinden mülk arayan kullanıcılar istedikleri mülkleri rahatlıkla kendi kendilerine gezebilmektedir. Bu sayede büyük bir zaman tasarrufu sağlanmaktadır.

Augmented şu ana kadar emlak konusunda yoğun olarak düşünüldüyse de bir çok farklı iş alanında da kullanılabileceği düşünülüyor ve bu konuda araştırma ve geliştirmeler yapılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here