En büyük ödüllü tasarım yarışması başlıyor

En büyük ödüllü tasarım yarışması başlıyor

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri, başarılı tasarımcılara 141 bin TL para ödülü dağıtacak.

Bünyesinde 26 bini aşkın ihracatçı firmayı barındıran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB); yoğun rekabetin yaşandığı dünya piyasalarında Türk ihracatçılarının güçlü bir yer edinmesini sağlamak, ülkemize yeni markalar, yeni tasarımlar kazandırmak amacıyla, ilki 2005 yılında gerçekleştirilen İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları’nı bu yıl beşinci kez düzenliyor.

İlk kez düzenlendiği 2005 yılından itibaren yoğun ilgi gören yarışma, kısa geçmişine rağmen uzun bir yol kat etti. Bugüne kadar toplam 151 projenin ödüle layık görüldüğü yarışmada, çeşitli para ödüllerinin yanı sıra yurtdışında tasarım alanında köklü okullarda eğitim görme şansı sunuldu. Ayrıca birinci olan proje sahipleri yurtdışında düzenlenen fuar, kurs, seminer gibi etkinliklerde İMMİB tarafından konuk edildi.

İMMİB Başkanlar Kurulu Başkanı ve İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Tahsin Öztiryaki, en büyük hedeflerinin tasarımcı ve sanayiciyi buluşturmak olduğunu belirtti. Farklılaşmak için tasarımın vazgeçilmez bir anahtar olduğunun altını çizen Öztiryaki, yeni markalar yaratarak uluslararası arenada yer almanın tasarımcıları desteklemekten geçtiğini ifade etti.

Başvuruları 27 Şubat Cuma günü başlayan İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları 2009’da, Metal Mutfak Eşyaları, Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları ile Elektrik – Elektronik Küçük Ev Eşyaları sektörlerinde profesyonel ve öğrenci olmak üzere altı kategori yer alıyor. Toplam 141 bin TL para ödülünün dağıtılacağı yarışmada dereceye giren altı tasarımcı yurtdışında bir yıl süre ile eğitim alma şansı kazanacak ve tüm giderleri İMMİB tarafından karşılanacak.
Yarışmaya İMMİM’in internet sitesinden başvuru yapılabiliyor.

Kaynak:Habertürk

1 YORUM

  1. Evlere el işi verilir.(boncuk – tülden çiçek vs..)
    Anadoluhisarı Çengelköy Kadıköy ve bu semtlere yakın olan arkadaşlar

    Fehmi TÜRK
    0555 709 45 95
    0541 698 93 93

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here