En İyi Fikirler Yüzyüze Sohbette Çıkar

En İyi Fikirler Yüzyüze Sohbette Çıkar
En İyi Fikirler

11 bin 500 çalışanı olan teknoloji devi Yahoo, evden çalışma politikasını bitirdi. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Yahoo çalışan politikasında taktik değiştiriyor. Şirketin rakibi Google’dan transfer ettiği CEO’su Marissa Mayer, sürpriz bir kararla, evden çalışma politikasını sona erdirdiklerini duyurdu. Toplamda 11 bin 500 kişinin çalıştığı şirkette, bir bölüm sadece evden çalışıyordu.

En İyi Fikirler
En İyi Fikirler

GOOGLE’IN YOLUNDAN GİDİYOR

Şirketin başına geçtikten sonra Google’daki politikaları devam ettiren Mayer, ilk olarak Yahoo çalışanları için bedava yemek ve bedava cep telefonu uygulamalarını hayata geçirdi. Mayer şimdi de çalışanları ofiste toplayarak verimliliği artırmayı hedefliyor. Bunun Google’da da uygulanan bir politika olduğu biliniyor.

EN İYİ FİKİRLER YÜZYÜZE SOHBETTE ÇIKAR
Marissa Mayer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada yüz yüze çalışmanın ortaklaşa çözüm bulma kültürünü kuvvetlendireceği söyledi. Şirket içi duyuruda şöyle denildi: En iyi kararların ve önemli fikirlerin bir kısmı koridorda konuşurken, kafeteryada sohbet ederken ya da yeni insanlarla tanıştığımızda ortaya çıkar. Evden çalıştığımız zaman hız ve kaliteden ödün veririz.

ABD EVDEN ÇALIŞMAYI TARTIŞIYOR
ABD’de şirketler son 10 yılda ortaya çıkan evden çalışma modelinin gerçekten verimliliği artırıp artırmadığı sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Evden çalışma programına verdiği destekle bilinen Bank of America geçtiğimiz yıl bu politikasından vazgeçip belli pozisyonlardaki çalışanlarının ofisten çalışmasını zorunlu kılmıştı. İşverenlerin yüzde 63’ü ise evden çalışmaya izin verdiklerini söylüyor. Akşam – En İyi Fikirler Yüzyüze Sohbette Çıkar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here