En İyi ve En lüks Saat Markaları

En İyi ve En lüks Saat Markaları
ROLEX SAAT

Saat denilince özellikle erkekler için akan sular durur, günlük ya da özel zamanlarda kullanılan saatler erkeklerin hem sosyal statülerinin hem de zevklerinin göstergesi olarak yorumlanır. Kadınlardan farklı olarak erkeklerin aksesuar seçeneklerinin de dar olmasıyla saat seçimlerinin önemi bir tık daha artar.

Bu yazımızda dünyanın en iyi ve en lüks saat markaları ile ilgili sizlere detaylı bilgi vereceğiz. Dünyanın en iyi saat markaları hakkında detaya girdiğimizde çok yüksek rakamlarla da karşınıza çıkacağız. Yazımızdaki tüm fiyatların gerçek olacağını hatırlatmak istiyoruz. Hazırsanız, birbirinden lüks kol saati markaları hakkında ayrıntılara geçiyoruz.

Patek Philippe

Patek Philippe

Patek Philippe kol saati takmak büyük bir ayrıcalıktır, sosyal statüye dair tüm mesajlar bu saat markası modellerine gizlenebilir. Tasarımlarının zarifliği ile saat markalarına yön veren Patek Philippe spesifik bir kitleye hitap eder. Bu kitle zengindir, yanlış söyledik çok çok zengindir. İsviçreli saat üreticisi olarak ününü tüm dünyaya yayan Patek Philippe saat modelleri fiyatları 2 milyon doların üzerine çıkabilir. Ciddiyiz, abartmıyoruz, gerçekten Patek Philippe kol saati fiyatları bu denli yüksek! Patek Philippe Grand Complications Sky Moon Modeli şu an için bir çok lüks saat markasının modellerinin sergilendiği bir e-ticaret sitesinde 2,762,182 USD’ye alıcısını bekliyor. Elbette diğer modellerinin de aşağı kalır yanı yok. Patek Philippe ince işçiliğinin, kaliteli malzemelerinin, tasarımının ve köklü geçmişinin hakkını fazlasıyla alıyor. Doğal olarak bu saate sahip olabilmek dünyanın en zenginleri için mümkün hale geliyor. Eğer siz de Patek Philippe klasik kol saati modellerini inceler ve spor kol saati arayışınızdan vazgeçerseniz muhteşem bir haberimiz var! Bu saati aldığınızda kargo BEDAVA!

Audemars Piguet

Audemars Piguet

1875 yılında Jules Louis Audemars ve Auguste Pieguet tarafından kurulan Audemars Piguet saat markası lüks kavramını yeniden tanımlıyor. Bu saat markası yalnızca en kaliteli malzemeleri saat üretiminde kullanıyor.  Spor ve klasik saat modelleri ile erkekler kadar kadınları da kendisine bağlayan Audemars Piguet saat fiyatları da modelleri doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. 100 bin TL’ye de milyonlarca TL’ye de Audemars Piguet saatleri satın alınabiliyor. Örnek vermemiz gerekirse Audemars Piguet Grand Complication Jules Audemars Collection modelinden bahsedebiliriz. 3 milyon 848 bin 713 TL’den alıcı bulan saat platin kasasıyla çok ama çok gösterişli bir görünüme sahip. Timsah derisi kordonu ile hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen bu model sahiplerine belli ki zamanı kontrol etme gücü veriyor!

Chopard

Chopard

Kalitesi baki, tasarımları yenilikçi bir marka olarak tanınan Chopard, lüks saat severlerin en gözde markaları arasında yer alır. Tasarımlarındaki incelik mücevherlerle bezeli saatlerde kendisini gösterir. 1860 yılında Louis Ulysse Chopard tarafından kurulan bu lüks saat markası İsviçre kalitesini tüm dünyada yaşatır. En pahalı olmasa da en gözde modellerinden biri ile Chopard saat fiyatı ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. L.U.C. modeli açık kırmızı altından üretilen 43,5 mm’lik çapa sahip kasası, safir camı ve timsah derisi kordonu ile internette 1 milyon 140 bin 578 TL’ye alıcısını aramaktadır. Bu saate sahip olanlar saatin suya dayanıklılığını test etmek ister mi bilinmez ama biz yine de söyleyelim, Chopard markasının L.U.C. modeli 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahiptir.

Junghans Meister


Junghans Meister

Dünyanın en ünlü ve en kaliteli saat markası dendiğinde akla ilk gelenlerden biri ile karşınızdayız. Elit tasarımları buram buram kalite kokan Junghans Meister saat modelleri oldukça spesifik özelliklerle donatılmıştır. Spor ve klasik çizgileri bir arada barındıran modelleri dünyanın en zenginleri tarafından olmasa da kalbur üstü bir kesimi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Örnek vermemiz gerekirse Junghans Meister Chronoscope Terrasenbau 18 KT Gold modeli hakkında detaylar sunabiliriz. İnternet üzerinde 50 bin TL’ye satılan bu saat modelinde kasa kırmızı altından üretilmiştir. Deri kayış ise yine hayvan severleri kızdıracak özelliklere sahiptir. Timsah derisinden üretilen kayışlar 40,7 mm çapa sahip kasaya spor bir hava katsa da kaliteli bir görünümü de beraberinde getirir.

A Lange & Sohne

A Lange & Sohne

İsviçre’den uzaklaşıyoruz ancak çok da uzaklara gitmemize gerek yok. A. Lange & Sohne bir Alman markası olarak dünyanın en prestijli saatlerini üretiyor. 1845 yılında faaliyetlerine başlayan A. Lange & Sohne özel tasarımlarının farkını hissettirenlerden. Eşsiz düzenekleri ve kalite kokan detayları ile en iyi saat markaları listemize girmeyi başaran A. Lange & Sohne cep saatleri ile de hatırı sayılır bir prestije sahip. A. Lange & Sohne fiyatlarına gelirsek milyon TL’lerin üzerinde seyrettiğini söyleyebiliriz. Markanın Zeitwerk modeli beyaz altın kasası ve timsah derisi ile hedef kitlesini kendisi seçiyor. Gümüş kadranı ve safir camı ile de sınıfının en iddialıları arasında yer alan model internet üzerinden 2 milyon 72 bin 974 TL’ye satışa sunuluyor.

Rolex

Ünü sınırları aşan Rolex, dünyanın en prestijli saat markası olarak namını denizler ötesine taşımayı başarmıştır. 1905 yılında Alfred Davis ve Hans Wilsdorf tarafından kurulan Rolex, zamansız tasarımları ve kalitesi ile en zenginlerin tercihlerinden biri olmayı sürdürmektedir. Resmi satış noktalarında satılan ROLEX saat modelleri 5 senelik garantisi ile birlikte yeni sahiplerine teslim edilir. Fiyatları Patek Philippe kadar olmasa da Rolex yıllardır en lüks saat markası olarak anılmaya devam etmektedir. Yaklaşık 10 bin USD’ye saat meraklılarının satın alabildikleri ROLEX modelleri özelinde fiyatlar da artış yaşanabilir. Rolex GMT – Master II modeli beyaz altından kasası, beyaz altından kordonu ve safir camı ile internet üzerinden 2 milyon 405 bin 794 TL’ye satışa sunulmaktadır. Haliyle bu modele sahip olan kişi sayısı da bir hayli azalmaktadır.

Ulysse Nardin

Ulysse Nardin

Çok seçici koleksiyonerler tarafından tercih edilen Ulysse Nardin, denizcilik ile ilgili saat markalarının öncüsü olarak kabul edilir. 1846 yılında kurulan bu şirket emsalsiz saatler üretmektedir. Mekanik saatleri ile sektörde özel bir yere sahip olan Ulysse Nardin kol saati fiyatları markanın bilinirliğinin hakkını sonuna kadar verir. Hemen bir örnekle ne demek istediğimizi daha net bir şekilde anlatalım. Ulysse Nardin Royal Blue Tourbillon modeli elle kurmalıdır, platin bir kasaya ve 43 mm çapa sahiptir. 30 metreye kadar su geçirmeyen ve safir cam kullanılan bu kol saati modelinin kordonu platinden üretilmiştir. Marka bilindik saat de bu denli etkileyici olunca bu modelin fiyatı da yükselmektedir. Şu an internet üzerinden 6 milyon 589 bin 854 TL’ye satışa sunulmaktadır.

Jaeger-LeCoultre

Jaeger-LeCoultre
Jaeger-LeCoultre

Fiyatı ile olduğu kadar tasarımları ile de dudak uçuklatan Jaeger LeCoultre, dünyanın en prestijli saat markaları arasında yer alır. En en ucuz modelinin 3000 USD dolayında olduğu bilinir. Kol saati modellerinin yanı sıra konsol ve masa saati de üreten bu firmanın kökleri 1833 yılında Antoine Lecoultre tarafından atılmıştır. Bugüne dek toplamda 350’den fazla patente sahip olan Jaeger LeCoultre 1866 yılında salt mekanizma üretiminden vazgeçmiş ve kol saati üretimine geçiş yapmıştır. Fiyatları düşünüldüğünde birçok kesim tarafından PATEK Philippe alternatifi olarak görülen Jaeger LeCoultre markasının şu an dünyaca ünlü bir web sitesinde satılan en pahalı modelinden bahsetmek istiyoruz. Beyaz altından üretilen kasası ile çok tarz bir görünüme sahip olan Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Tourbillon Cylindrique tam tamına 4 milyon 777 bin 588 TL’ye satılmaktadır.

Vacheron Constantin

Vacheron Constantin

1755 yılında Cenevre’de kurulan Vacheron Constantin muhteşem tasarımları sıra dışı bir kaliteyle birleştirerek el emeği göz nuru saatler üretir. Dünyanın en eski saat markalarından biridir ve günümüzde de karizmasından hiçbir şey kaybetmemiştir. Vacheron Constantin saat fiyatları da tıpkı Patek Philippe gibi dudak uçuklatır. Örnek vermemiz gerekirse şuan Vacheron Constantin Traditionnelle modelinin en ünlü saatlerin sergilendiği bir internet sitesi üzerinden 6 milyon 834 bin 720 TL’ye satıldığını söyleyebiliriz. Fiyat aralıkları oldukça geniş olan bu saat markasını alabilenler kalitenin ve prestijin tadını hiç zorlanmadan çıkarabilirler. Üstelik saatlerinin tasarımı ile de ELİT zevklerini ortaya koyabilirler.

Louis Moinet

Louis Moinet

Genellikle kasası beyaz altından üretilen Louis Moinet dünyanın en kaliteli saat markaları arasında yer alır. Kayışlarının gerçek timsah derisinden üretildiği bilinen bu saat markası hayvan severlerin tüm hiddetini üzerine çekmektedir. Spor ve klasik çizgiler taşıyan tasarımları ile özellikle erkeklerin (zengin olanların) beğenisini kazanmaktadır. Louis Moinet tasarımlarının her tarza uygun olması bu saati tercih edenlerin de sayısını arttırmaktadır. Louis Moinet saat fiyatları model doğrultusunda değişiklik gösterir. Örneğin Lous Moinet Spacewalker modeli 1 milyon 81 bin 474 TL’ye satışa sunulur. Spesifik modellerinin yüksek fiyatları Louis Moinet prestijini korumanın bir yöntemi olarak yorumlanıyor.

Blancpain

Blancpain

Resmi olarak ilk saat üreticisi kaydını 1735 yılında yaptıran Jehan Jacques Blancpain tarafından kurulan marka, dünyanın en iyi saatleri arasında sayılan modelleri ile en kaliteli saat markaları arasında yer alır. Spor saatlerinin öncüleri arasında yer alan Blancpain fiyatları da modelleri kadar etkileyicidir. Her modeli koleksiyon değeri taşıyan Blancpain markasının hiçbir modelinde şimdiye dek pil kullanılmamıştır. Lüks saatleri ile dünyanın en zenginleri tarafından tercih edilen bu marka Vladimir Putin tarafından da kullanılmaktadır. Fifty Fathoms modeli dünyanın ilk dalgıç saati olma özelliği taşır. Fiyatlarına gelirsek değişken olduğunu söyleyebiliriz. 45 mm çapa sahip, tekstilden üretilen kordonu ve beyaz altın kasasıyla en favori Blancpain modelleri arasında yer alan Fifty Fathoms internet üzerinden yaklaşık 1 milyon TL’ye satılmaktadır. Bu kol saati spor tutkunlarının vazgeçilmezi olmayı hak eder, 300 metre derinlikte dahi su geçirmediği bilinmektedir.

Omega

Omega

İçerisindeki mekanizma sayesinde yaklaşık 50 yıllık tam performans çalışabileceği söylenen Omega, dünyanın en pahalı kol saati modelleri arasında yer alır. Dünyaca ünlü birçok kişi tarafından tercih edilen ve zamana meydan okuyan saat olarak betimlenen OMEGA, gelmiş geçmiş en iyi spor kol saati markası olarak kabul edilir. Suyun altında sorunsuz bir şekilde çalışan ve mekanizması hiçbir zarar görmeyen Omega, pahalı saat tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Saat severlerin koleksiyonlarının organik bir parçası olan Omega saatlerin fiyatları da diğer ünlü saat markalarında olduğu gibi değişebiliyor. En pahalı modelleri yaklaşık 1 milyon TL’ye satılıyor.
Girard-Perregaux

Girard-Perregaux

1791 yılında İsviçre’de kurulan Girard-Perregaux dünyanın en eski saat şirketlerinden biri olma özelliği gösterir. Kraliyet mensuplarına özel tasarım kol saati ürettiği bilinen markanın tüm saat modelleri oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahiptir. Elit müşterilerinin yüzde yüz memnuniyetini kazanmak için kaliteden taviz vermeyen Girard Perregaux saat fiyatları modeller doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Modellerinin çoğu 600 bin – 700 bin TL arasında seyreden markanın özel modelleri çok daha yüksek fiyata satılmaktadır. Vintage 1945 modeli internet üzerinden 3 yıl garantisiyle 1 milyon 170 bin 750 TL’ye alıcısını beklemektedir. Bu nadide saatin kordonu gerçek timsah derisinden üretilmiştir, kasasında ise beyaz altın kullanılmıştır.

Bell & Ross

Bell & Ross

Titanyumdan üretilen dayanıklı kasası, spor tarzı ve dillere destan tasarımları ile dünyanın en kaliteli ve en pahalı saat markalarından biri olarak listemize girmeyi başaran Bell & Rose markasının bazı saat modelleri 600 bin TL civarında satılmaktadır. Bell & Rose BR 01 Tourbillon Phantom modelini inceleyecek olursak bu saat modelinin 640 bin TL’ye satıldığını, titanyum kasasıyla aşırı cool bir görüntüye sahip olduğunu ve kayışının ise kauçuktan üretildiğini söyleyebiliriz. Hem erkek saati hem de uniseks saat olarak değerlendirilebilen bu model elle kurmalı olarak çalıştığından klasik severlerin kalbini fetheder.  

Breitling

Breitling

1884 yılında İsviçre’de kurulan Breitling, dünyanın en kaliteli saat markaları arasında yer alır. Havacılar için özel saatler üreten bu şirket modern kronografin mucidi olarak bilinir. Yüksek kaliteli saatleri ile bilinirliğini dünyaya yayan Breitling havacılık ile uğraşanlara verimli ve aynı zamanda güvenilir çözümler sunmasıyla bir kat daha ünlenir. Genelde havacılar için üretilse de tüm zengin stil sahiplerinin gözü kulağı bu saat markasındadır diyebiliriz. Fiyatları ile ilgili örnek sunabilmek için Breitling Bentley Flying B modeli hakkında kısa bir bilgi vermemiz gerekiyor. 2008 yılı üretimi bu saatin hiç kullanılmamış olanının fiyatı 448 bin 976 TL’ye ulaşmaktadır. Kordon malzemesi olarak timsah derisinin kullanıldığı bu modelin kasası açık kırmızı altından üretilmiştir. Dolayısıyla bu saat markasına ve modeline hayranlık duymamak çok da mümkün değildir…

Breguet

Breguet

Abraham Louis Breguet tarafından 1775 yılında Fransa’nın Paris kentinde kökleri atılan bu saat markasının fiyatları genel olarak 6 bin ila 400 bin USD arasında değişiklik gösteriyor. 200’den fazla patente sahip olan marka mekanik saatin öncüleri arasında yer alıyor. 1 milyon 804 bin 366 TL’ye satışa sunulan Breguet Classique Grande Complications Double Tourbillon modeli açık kırmızı altın kasası ile tüm gözleri üzerine çekiyor. Timsah derisi kordon malzemesi ile kalitesini ilk bakışta fark ettiren Breguet 44 mm’lik çapı ile gösterişi seven ve cüzdanı kabarık olanlara hitap ediyor.


NOT: Sizler için dünyanın en pahalı, en lüks ve en iyi saat markalarını bir araya getirdik. Listemizde bir eksik varsa affınıza sığınıyoruz, bahsetmemizi istediğiniz başka bir saat markası varsa önerilerinizi bekliyoruz!

Deniz ÖZ
Uluslararası İlişkiler mezunu, ancak devletler arası ilişkileri kavramak yerine şirketler arası ilişkilere yönelen; sosyal medya ve dijital pazarlama odağında içerik yönetimi özelinde kariyerinde ilerleyen içerik yazarımız reaksiyonlarınıza fazlaca değer veriyor. Kırmayın, üzmeyin varsa iletmek istediğiniz doğrudan kendisine bilgi verin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here