En Ucuz 3 Boyutlu Yazıcı 79 Dolar

En Ucuz 3 Boyutlu Yazıcı 79 Dolar 1
En Ucuz 3 Boyutlu Yazıcı

Piyasadaki en ucuz 3 boyutlu yazıcı Amerikalı 101Hero adlı firma tarafından üretildi.

En Ucuz 3 Boyutlu Yazıcı – 101Hero üreticileri herkesin 3 boyutlu yazıcı hayallerini gerçekleştirmeye hakkı olduğunu belirtiyor.

Piyasadaki 3 boyutlu yazıcılar, gerek yeni bir teknoloji olması nedeniyle gerekse piyasada zor bulunmaları nedeniyle oldukça pahalılar. 101Hero firması ise buna karşı çıkmak için bir araya gelmiş geliştirici ekibinden oluşuyor.

dunyanin-en-ucuz-uc-boyutlu-yazicisi
En Ucuz 3 Boyutlu Yazıcı

Özellikle çocukların ve gençlerin bu teknolojiyi kullanarak müthiş ürünler ortaya koyabileceği düşünülüyor. Bilindiği üzere çocukların hayal güçleri yetişkin insanlara göre çok daha gelişmiştir. Bu da çocukların 3 boyutlu yazıcılarla muhteşem işler başarabilecekleri fikrini oluşturuyor.

101 Hero, ucuz fiyatının yanında oldukça kolay bir şekilde kurulabilen ve basit bir şekilde kullanılabilen bir cihaz. Cihazın sahip olduğu programla yapılan çizimleri gerçeğe dönüştürmek için, hafıza kartını cihaza takıp tuşuna basmak yeterli oluyor.

Cihazı kullanmak için bir hafıza kartı ve tek tuşa dokunmak yetiyor. Bunun yanında herhangi bir bağlantı programı ya da bağlantı sistemine ihtiyaç duymuyor. Bilgisayardan bağımsız bir şekilde çalışabiliyor. Oldukça hızlı çalışan 101Hero, tasarlanan ürünü dakikalar içinde üretiyor.

101-hero-ile-yapilanlar
3d yazıcı

Firma ayrıca çeşitli tasarımlar bulunan bir web sitesine sahip. Bu web sitesinden tasarımları ücretsiz bir şekilde indirebiliyor ve hemen üretebiliyorsunuz. Küçük ve hafif olan cihaz özellikle ev kullanımı için uygun ancak ürünün gelişmiş versiyonu da bulunuyor.

Cihazı kullanarak küçük modeller, karakterler, oyuncaklar, hediyelik eşyalar, dekoratif ürünler, telefon kılıfları, aksesuarlar, satranç taşları, sanatsal çalışmalar ya da laboratuvar gereçlerini üretebilirsiniz.

101 Hero

Ürünün gelişmiş versiyounu olan “Develepor Version” Pc ya da Mac bilgisayarlara bağlanabiliyor. Slic3r ve Cura gibi açık kaynak kodlu sistemleri destekliyor.

Ürün Indiegogo üzerinde satılmaktadır. Şu ana kadar 530 bin dolarlık satış yapan 101Hero‘nun basit versiyonu 79 dolarken developer versiyonun satış fiyatı ise 84 dolar. Daha gelişmiş versiyonları da bulunan ürünün en gelişmiş modeli 109 dolardan satılıyor. Fiyatları dikkate alındığında piyasadaki bir çok 3 boyutlu yazıcıdan daha ucuz olan ürün Indiegogo başarısı ile de bunu kanıtlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here