En yeni çıkan akıllı telefonlar ve özellikleri 2013

En yeni çıkan akıllı telefonlar ve özellikleri 2013 1
en-yeni-akilli-telefonlar-ozellikleri
en-yeni-akilli-telefonlar-ozellikleri
en-yeni-akilli-telefonlar-ozellikleri

En yeni akıllı telefonlar ve özelliklerini anlatan yazımız; iPhone 5 ve özellikleri, Samsung Galaxy S III ve özellikleri, HTC Windows Phone 8X ve özellikleri, Nokia Lumia 920 ve özellikleri, Motorola Droid Razr Maxx HD ve özellikleri, LG Optimus G ve özellikleri, Sony Xperia T ve özelliklerini anlatıyor.

iPhone 5 ve özellikleri
iPhone 5 ve özellikleri

1.iPhone 5: Apple’ın bir önceki akıllı telefonu 4S’e göre 1 cm kısalıp, 28 gram hafifleyen yeni cihazı iPhone 5, 7.6 mm kalınlığında ve 112 gram ağırlığında. Önceki modellerde olduğu gibi beyaz ve siyah renk ile 16/32/64 GB hafıza seçenekleri olan iPhone 5’in ekranı 1136 x 640 piksel çözünürlüğünde ve 4 inç büyüklüğünde. 8 megapiksel arka ve 1.2 megapiksel ön kamerası olan telefon, 3G’de 8 saatlik konuşma süresi sunan bataryaya sahip.

Geçen hafta cuma günü 9 ülkede satışa çıkan iPhone 5, Türkiye’de resmi satış kanalları üzerinden aralık ayında tüketiciye sunulacak. Yeni işletim sistemi iOS 6 ile birlikte haritalar başta olmak üzere çoğu uygulama altyapısı değişen iPhone 5, (Türkiye’de henüz olmasa da) 4. nesil iletişim ağı LTE’yi destekliyor.

Samsung Galaxy S III ve özellikleri
Samsung Galaxy S III ve özellikleri

2.Samsung Galaxy S III: Koreli Samsung’un geçen mayıs ayında çıkardığı ve piyasadaki ilk 100 gününde 20 milyon adetlik satış rakamını geride bırakan ‘amiral gemisi’ Galaxy S III, 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde ve 4.8 inç büyüklüğünde HD Super AMOLED ekrana sahip. Andorid 4.0 işletim sistemiyle gelen telefonda, 8 megapiksellik arka, 1.9 megapiksellik ön kamera ve 3G’de 12 saatlik konuşma süresi sunabilen batarya bulunuyor.

133 gram ağırlığındaki cihaz, 8.6 mm kalınlığında. 16 ve 32 GB’lik (Micro SD ile 64 GB’ye kadar) dahili hafızası olan cihaz, dört çekirdekli 1.4 GHz hızında işlemci ile çalışıyor. Diğer S III’ler ile cihazları yakınlaştırıp, dosya paylaşımı yapılabilen S Beam, telefona sesli komut verilebilen sanal asistan S Voice, bir arkadaşınızla yazışırken, telefonunuzu kulağınıza götürdüğünüzde otomatik olarak yapılan direkt arama S III’ün göze çarpan diğer özellikeriş arasında.

HTC Windows Phone 8X ve özellikleri
HTC Windows Phone 8X ve özellikleri

3.HTC Windows Phone 8X: Windows Phone 8 işletim sistemiyle çalışacak olan yeni modellerini tanıtan Tayvanlı HTC’nin Windows Phone 8X’i, 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde ve 4.3 inç büyüklüğünde HD ekrana sahip. 130 gram ağırlığında ve 10.1 mm kalınlığındaki telefon, çift çekirdekli 1.5 GHz’lik işlemciyle çalışıyor. 8 megapiksellik arka ve 2.1 megapiksellik ön kamerası olan cihazda, artık HTC akıllı telefonların temel bileşeni haline gelen Beats Audio ses teknolojisi de bulunuyor.

16 GB’lik dahili hafızası ve 1 GB RAM hafızası olan ürünün pil ömrü resmi olarak belirtilmese de batarya gücü rakiplerine göre düşük seviyede (1800 mAh). Kasım ayında tüketicilerin karşısına çıkacak olan HTC’nin Windows Phone 8X’i, mobil ödemeler için yakın alan iletişimi NFC teknojoisni de barındırıyor.

Nokia Lumia 920 ve özellikleri
Nokia Lumia 920 ve özellikleri

4.Nokia Lumia 920: Microsoft’un Windows 8 işletim sistemiyle çalışan cihazlarıyla akıllı telefon pazarında çıkış arayan Nokia’nın son gözdesi kablosuz şarj özellikli telefonu Lumia 920 oldu. Bu yıl sonuna kadar Türkiye’de satışa çıkacak olan Lumia 920, 4.5 inçlik HD ekrana sahip. Nokia City Lens uygulamasıyla şehrinizin bir sokağına ya da binasına kameranızı doğrultarak restoranlar, mağazalar ve oteller hakkında bilgilere ulaşılabiliyor.

8 megapiksellik arka ve 1.2 megapiksellik ön kamerası olan ürün, şarj minderi (pad) aksesuarıyla kablosuz şarj edilebiliyor. 10.7 mm kalınlığında ve 185 gram ağırlığındaki telefonda, 32 GB’lik depolama alanı, 1.5 GHz hızında çift çekirdekli işlemci ve 17 saatlik konuşma süresi olan batarya var. Önümüzdeki aylarda Microsoft’un yeni işletim sisteminin tanıtımının ardından piyasaya çıkacak olan Lumia 920, bu yıl bitmeden Türkiye’ye de gelecek.

Motorola Droid Razr Maxx HD ve özellikleri
Motorola Droid Razr Maxx HD ve özellikleri

5.Motorola Droid Razr Maxx HD: Geçtiğimiz yıl Google tarafından satın alınan Motorola’nın yeni telefonu Droid RAZR Maxx HD’nin 1280 x 720 piksel çzönürülüğünde ve 4.7 inç büyüklüğünde süper AMOLED ekranı bulunuyor. Ürün, 21 saatlik konuşma süresiyle ortalama akıllı telefonların iki katı kapasitesindeki pilinin (3300 mAh) yanısıra, Android 4.0 işletim sistemi, 1.5 GHz’lik çift çekirdekli işlemci, 8 megapiksellik arka ve 1.3 megapiksellik ön kamera, temassız iletişim teknolojisi NFC, 4G desteği gibi özelliklere sahip.

Cihazın 3300 mAh gücündeki pille, 13 saat kesintisiz video izlenebiliyor. 9.3 mm kalınlığında ve 157 gram ağırlığındaki telefonun, su geçirmez özelliği de var. Ürün önümüzdeki aylarda öncelikli olarak Amerika kıtası için satışa çıkacak.

LG Optimus G ve özellikleri
LG Optimus G ve özellikleri

6.LG Optimus G: Akıllı telefonda işlemci çıtasını 4 çekirdeğe çıkaran LG’nin Optimus G modelinin, 1280 x 768 piksel çözünürlüğünde 4.7 inçlik ekranı bulunuyor. İlk olarak Eylül’de Kore’de satışa sunulan (gelecek haftadan itibaren dünyanın farklı bölgelerinde de satışa çıkması bekleniyor) telefon, dünyanın ilk Snapdragon dört çekirdekli işlemcili LTE şebekesini destekleyen akıllı telefonu olma özelliğine sahip. 13 megapiksellik arka ve 1.3 megapiksellik ön kamerası olan ürün, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle çalışıyor. 2 GB’lik RAM belleği olan akıllı telefon, 8 mm kalınlığında ve 145 gram ağırlığında.

Sony Xperia T ve özellikleri
Sony Xperia T ve özellikleri

7.Sony Xperia T: Sony Mobile’ın yeni modeli olan ve Bond serisinin son filmi “Skyfall”da da kullanılan T, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle çalışıyor. 1.5 GHz hızında çift çekirdekli işlemciyle çalışan telefonun siyah, gümüş ve beyaz renk seçenekleri var.

16x dijital zoom’u olan 13 megapiksel çözünürlüğünde kamerası bulunan Xperia T, 139 gram ağırlığında ve 9.35 mm kalınlığında. 4.55 inç büyüklüğünde ve 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde çizilmelere karşı koruyuculu HD ekranı olan telefonun hafızası micro SD kartla 32 GB’ye kadar yükseltilebiliyor. Sony Xperia T’nin bataryası 7 saatlik konuşma süresi sunuyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here