Ender mağazaları 2010’da 7 mağaza açacak

Ender Mağazaları bu yıl ikisi ‘caddede’, beşi AVM’de olmak üzere yedi mağaza açmayı hedefliyor.

Şu an 21 mağazaya sahip olduklarını belirten Ender Mağazaları Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Meral Sevim, yeni mağazalarının İstanbul’da Pendik ve Ümraniye ile Samsun, Sivas, Trabzon, Çanakkale ve Tarsus’da açmayı düşündüklerini söyledi.
AVM’deki mağaza yatırımının yaklaşık 2.5 milyon dolara, cadde mağazaları için ise 6 milyon dolarlık bütçe ayırdıklarını dile getiren Sevim 25 milyon dolar yatırım yapacaklarını anlattı. Geçen yıl 110 milyon dolarlık ciro yaptıklarını ifade eden Sevim, bu yıl için 150 milyon dolar ciro beklediklerini söyledi.

Tüm yatırımlarını özkaynaklarıyla yaptıklarını ifade eden Sevim, “Bizim AVM’lere girmek istemememizin sebebi maliyetleriydi. Kriz bize avantaj olarak döndü. Aynı zamanda markalaşma adına çok ciddi yatırımlar yaptık. Artık AVM’ler de bize yer vermek istiyor” dedi.

4 YORUMLAR

  1. adım ender ve ender mağzalarının subesini bileçikte acma istiyorum kendi adımı tasıyan bi firamayla calışmaktan onur duyarım saygılarımla

  2. mağaza açabileceğiniz kırklarelide istasyon emlak olarak 2 adet iş yeri bulunmaktadır tel.05413418959 ilgilenirseniz bize ulaşın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here