Engelli Bayandan Örnek Girişimcilik

Engelli Bayandan Örnek Girişimcilik
Girişimcilik
Girişimcilik
Girişimcilik

Engelli Bayandan Örnek Girişimcilik

Hatay’da yaşayan doğuştan bedensel engelli Fatma Esmerli, evinde yaptığı bez bebekleri emanet aldığı akülü arabayla satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor. Doğuştan engeli nedeniyle yürüyemeyen bir çocuk annesi Fatma Esmerli (45), yapımını kursta öğrendiği ve evinde yaptığı bez bebekleri satıyor. Atölyeye çevirdiği evinde yaptığı bebekleri, bir tanıdığından emanet aldığı akülü arabayla müşterilerine götüren Esmerli, azmiyle çevresindekilere örnek oluyor.

Fatma Esmerli’nin tek istediği engelsiz bir ev

Bedensel engelli olduğu için evinin yüksek merdivenlerini çıkmakta zorlandığını anlatan Esmerli, AA muhabiri Lale Köklü’ye yaptığı açıklamada, diyabet hastası olduğu için sık sık ayaklarının şiştiğini, yakınlarının kendisini zorlukla evinden çıkardığını söyledi.

Çoğu günler evinden çıkamadığını belirten Esmerli, şunları kaydetti:
”15 günde bir evimden yakınlarımın yardımıyla çıkabiliyorum. Merdivenler oldaukça dik. Kilolarım nedeniyle eşim çok fazla yardımcı olamıyor. Çocukluktan beri hastayım, 12 kez ameliyat geçirdim ve belimden aşağısı felç. Kızımı zorluklarla okutuyorum. Bez bebek yaparak evimizin bütçesine katkı sağlıyorum. Tek hayalim merdivenleri olmayan bir ev ve kendime ait bir akülü araba. Bir tanıdığımdan emanet aldığım akülü arabayla yaptığım bebekleri müşterilerime teslim ediyorum.”

Tuvaleti evinin dışında olduğu için ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını da ifade eden Esmerli, dar sokaklardan zorlukla çıkarak ulaştığı evinin, kendine daha uygun bir yerde olması için hayırseverlerden destek beklediğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here