Epson’dan Şirketler İçin Kağıt Tasarruf Cihazı

21

Ünlü ofis teknolojileri markası Epson tarafından çöpe giden kağıtların geri dönüşümden geçirilerek tekrar kullanılabilmesini sağlayan bir cihaz geliştirildi.

epson-kagit-donusumu

Epson tarafından geliştirilen kuru kağıt geri dönüşüm cihazı, bol kağıt kullanan işletmeler ve ofisler için ekonomik ve çevre dostu bir geri dönüşüm yapma şansı tanıyor. Günümüzde teknolojilerin gelişmesine rağmen bir çok amaçla kağıt kullanımı artarak devam etmektedir. Şirketlerin kağıt maliyetleri en önemli maliyet kalemlerinden birini oluştururken aşırı kağıt kullanımı da çevreye verilen zararı artırıyor.

Epson tarafından üretilen geri dönüşüm cihazı ise basit bir şekilde işletmelerin kağıt dönüşümü yaparak hem çevreye olan duyarlılığı gösterirken hem de maliyetlerde düşüş sağlıyor. Cihaz dakikada 14 adet A4 kağıt üretebiliyor. Ortalama bir ofis gününde ise yaklaşık 6800 kağıt üretebilen cihaz, kullanılmış kağıtların üzerine beyaz bir alan yaratıyor.

Ofislerde kağıt tüketimi, satın alınması, nakliyesi ve işletme içi dağıtımı düşünüldüğünde oldukça yüklü bir maliyet çıkmasına neden oluyor. Ancak Epson kağıt geri dönüşüm ünitesi ile bu tarz giderler bir nebze de olsa azaltılabiliyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here