Erzurum’lu Öğrenciden Girişimcilik Dersi

Erzurum'lu Öğrenciden Girişimcilik Dersi
Organik Bal

Erzurum Atatürk Üniversitesi Arkeoloji bölümünde okuyan girişimci öğrenci dede mesleğini devam ettirerek babasının ürettiği organik balları Erzurumlular ile buluşturuyor. Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji bölümü 3 sınıf öğrencisi Ömer Fettahoğlu dede mesleği olan arıcılıktan da kopmadı. Bayburt’un Yazyurdu köyünde babasının ve köylünün ürettiği organik balları markalaştırarak okuduğu İlde pazarlamaya başladı.

Organik Bal

Kendi ürettikleri organik balları Erzurumlular ile buluşturan Ömer Fettahoğlu “Erzurum’a geldiğimde ilk gözüme çarpan şey organik bal olarak satışa sunulan balların fiyatları oldu. Bal üreticiliği ile uğraştığım için fiyatların yüksek olduğunu anlayabiliyorum. Bunun sebebi ürünler toptan çıktığı zaman raflarda tüketiciye uçuk fiyatlarla satılabiliyor. Üreticiden tüketiciye birinci elden ulaştırarak bu uçuk fiyat farkını ortadan kaldırmak istedim. Vatandaşlar hem organik hem de bütçelerini aşmayan kaliteli bal alabilsin diye öğrencilik yaptığım şehirde ticaret ile de uğraşıyorum. Bal tarih öncesinden günümüze kadar sofralarımızdan eksik etmediğimiz bir besin kaynağıdır. Tüm ailelerin bütçesine uygun gelebilecek fiyatlar ile tüketiciye sunduğumuz ballar yüzde yüz organik ve damak tadı ile büyüleyen bir lezzete dönüştü.

Erzurum’da Çizmelioğlu marketlerinde haftanın belirle günleri stant açarak ürünümü tanıtma fırsatı buluyorum. Kaçkar dağlarının etiklerinde yetişen çiçeklerden toplanan bal özleri ile üretilen bal içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmuyor. Son zamanlarda bal sektöründe yaşanan güvensizlik olayları insanları bal tüketiminden uzaklaştırdı. Müşterilerimizin güveni bizim için önemlidir. Bunun için kapılarımızı herkese açtık. Buyurun misafirimiz olun. İsteyen herkesi üretim tesislerimize götürerek misafir ediyoruz. Hem doğanın hem de yöremizin lezzetlerini tatma fırsatı bulabiliyorlar. Bu da son zamanların üzerinde önemle durulan organik ürün tüketimi adına önemli bir adım” dedi.

TİCARET UĞRUNA İKİNCİ ÜNİVERSİTEYE BAŞLADI

Girişimci genç, ticareti çok sevdiğini dile getirerek yapmış olduğu ticaretin eğitimini de almak için ikinci bir üniversiteye başladı. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim İşletme bölümünde de eğitimini sürdüren Ömer Fettahoğlu soy isminden aldığı marka ile Fettahoğlu ballarını daha fazla kitleye ulaştırmaya çalışıyor. Ömer Fettahoğlu “Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji bölümünde öğrencilik yaparken uğraştığım ticaret işini seviyorum. Bu ticaret sevdasını daha da geliştirmek ve eğitimini de almak için ikinci bir üniversite olarak İşletme bölümün de eğitim görüyorum. Girişimciliğim sayesinde birçok kapıyı açabildim insanlar biraz olsun girişimcilik ruhlarını kullanırsa yapamayacakları iş yoktur” diye konuştu.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here