Eski Arabalardan Bisiklet Yapımı

Bisikletlerini yeni ham madde kaynaklarından yararlanarak üretmek yerine, Lola Madrid firması geri dönüştürdüğü bisiklet modelleri için hurdaya ayrılmış arabaların parçalarını kullanıyor.

Bisiklet yapımı
Bisiklet yapımı

Çoğu arabaların yerine bisikletlerin kullanılmasının, çevre açısından daha yararlı olduğunu herkes bilir. Yaratıcı şirketlerden Lola Madrid, geri dönüştürdüğü bisiklet modelleri için hurdaya ayrılmış arabaların parçalarını kullanarak bunu daha sade bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Bu kendine özgü “mükemmel bisiklet“; ana gövde ve karkas metalden, transmisyon kayışından yapılmış bir zincirden ve gösterge lambalarından yeniden şekillendirilmiş lambalardan oluşuyor. Araba kapı kolları sele yüksekliğini sabitleyen kelepçeler olurken, koltuk kumaşları da sele ve gidon yapımında kullanılıyor. Her bir bisiklet farklı arabalardan yapıldığı için, her biri benzersiz oluyor. Lola Madrid, şimdiye kadar 1000 adet bisiklet siparişi aldığını ve bu büyük talebi karşılayabilmek umuduyla model üzerinde küçük ayarlamalar yaptığını açıkladı. Aşağıdaki video, şu ana kadar ilk modelin nasıl yapıldığını gösteriyor.

Bisikletler, zaten ulaşımın çevre dostu yüzü olarak görülüyorlar ve Lola Madrid, işe yaramadan boş bir arazide yatacak olan hurdaya ayrılmış arabaları yeniden kullanarak bu sürdürülebilirlik modelini geliştirmeyi başarmış görünüyor. İşte buna ilham denir!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here